Haberler:

Foruma Resim Yükleme ve Boyut Sınırlaması ( ! )  https://bit.ly/2GMFb8H

Ana Menü

microc kitap

Başlatan gökhan_1453, 26 Ocak 2015, 13:26:24

gökhan_1453

Kendim amatör olarak Pic programlama öğrenmeye çalışıyorum hiçbir programlama dili bilmiyorum. Araştırmalarımın sonucu microc ile Pic programlama daha kolay olduğunu öğrendim. Microc ile Pic programlarken komutların nasıl yazıldığını hangi komutun ne işe yaradığını nerede noktalı virgül nerede parantez kullanılacağını anlatan bir kitap doküman nereden bulabilirim ?
Yardımlarınız için teşekkürler.

Gökhan BEKEN

Düzeltme ile başlayalım, "microc" değil "mikro c" olacak.
Virgül parantez olayına gelecek olursak, bunun için c dili öğrenmeniz gerekiyor.
Yinede mikro c kitabı olarak bu kitabı alabilirsiniz: http://www.idefix.com/kitap/mikroc-ve-pic18f4550-k-serkan-dedeoglu/tanim.asp?sid=OPDZHRHCTC2PIS2DRSIE
Özel mesaj okumuyorum, lütfen göndermeyin.

Recep METE

Alıntı yapılan: gökhan_1453 - 26 Ocak 2015, 13:26:24
Kendim amatör olarak Pic programlama öğrenmeye çalışıyorum hiçbir programlama dili bilmiyorum. Araştırmalarımın sonucu microc ile Pic programlama daha kolay olduğunu öğrendim. Microc ile Pic programlarken komutların nasıl yazıldığını hangi komutun ne işe yaradığını nerede noktalı virgül nerede parantez kullanılacağını anlatan bir kitap doküman nereden bulabilirim ?
Yardımlarınız için teşekkürler.
En kolay pic programlama dili micro c değil ccs c 'dir.Ayrıca CCS C de  çok bol döküman ve sana yardımcı olacak çok kişi bulabilirsin. Elektronikle ilgisi olmayan kişinin bile anlayacağı dille yazılmış ,bestseller kitap olan "ccs c ile pic programlama" kitabı bile var.Sen başlamadan programlama dilini bir değiştir gerisi kolay.
printf(lcd_putc,"\f  Ne kadar okursan oku, bilgine, yakışır şekilde davranmıyorsan cahilsin demektir.  \n   semfero");d

LukeSkywalker

Bloğumdan mikroc öğrenmeye başlayabilirsiniz.

Ders notları kısmından sırayla takip ederseniz büyük gelişim sağlayacağınızı düşünüyorum.

Gökhan BEKEN

Alıntı yapılan: semfero - 27 Ocak 2015, 09:10:56
Sen başlamadan programlama dilini bir değiştir gerisi kolay.
Dil aynı derleyici farklı.
Özel mesaj okumuyorum, lütfen göndermeyin.

ayhani

Alıntı yapılan: semfero - 27 Ocak 2015, 09:10:56
En kolay pic programlama dili micro c değil ccs c 'dir.Ayrıca CCS C de  çok bol döküman ve sana yardımcı olacak çok kişi bulabilirsin. Elektronikle ilgisi olmayan kişinin bile anlayacağı dille yazılmış ,bestseller kitap olan "ccs c ile pic programlama" kitabı bile var.Sen başlamadan programlama dilini bir değiştir gerisi kolay.
Bence en kolay pic prigramlama dili flowcode ve parsictir.
En iyi bildiğim şey hiçbir şey bilmediğimdir.

papsukkal

En kolayını ben yazacağım :)
Bilyeyi nereden atarsan at aynı cukura düşüyor.

baran123

0'dan başlayacaksan ASM'den gir her inciğini cinciğini öğren derim. :D

emrah42

bende hiçbir dil bilmiyorum az biraz gwbasic qbasic  1992 lerde hal eğitim merkezlerinde öğrendiğim kadar :) cocuklukdan beri tv tamirciliği yaptım elektroniğe yatkınım yani :) şimdi pic merak saldım dediğim gibi hiç bir programlama dili bilmiyorum nette araştrma yaparken flowcode buldum hiç birşey bilmesen bile bu proğramla yazılım yapa biliyorsun şimdi 16f877 ile çalışıyorum :) basit uygulamalar yapıyorum ama benim için bir devrim niteliğinde :) bence flowcode  dene