30v-130v dc input / 24v dc ouput

Başlatan mustafa_cmbz, 05 Şubat 2015, 22:15:54

FxDev

Ters gerilim koruma diyot+sigorta ile yapılmış. Karttaki büyük sorunlardan bir tanesi giriş kapasitelerinin olmaması. Bu problem yaratabilir. Bunun yanında araçlarda bulunan aletler bence su geçirmez ya da en azından fansız olmalı diye düşünüyorum.
Forumda bazı bağnaz kişiler tarafından engellenip, atıldım. Tüm bu bağnaz kişilere rağmen Atatürkçülüğü sonuna kadar savunacağım; onlar da bağnazlıklarında boğulacaklar. Haberleşme için: info[at]firatdeveci.com / ©firatdeveci.com - ße Different Everytime!

Pyrodigy

Bu devreyi 20A çekebilecek şekilde nasıl revize etmeyi planlıyorsunuz ?
Persistance is the name of the game in this business....

mustafa_cmbz

yok hocam bu aletten yapmaya çalışıyorum.

mustafa_cmbz

arkadaşlar merhabalar..

Yukarıdaki şemadaki gibi basit bir deneme yaptığımda ( İRFP250N yerine bdx53 düşünüyordun denedim oldu gibi ) daha tam olarak 24v ve üzeri denemelere tabi tutmasamda devreyi +24v akü ile besleyip çıkıştan +12v 5A çekebildim.Fakat pcb üzerinde yaptığım terslikten dolayı 48v ile denerken Kullandığım lm2576hv olmadığı için patladı.Şuan lm2576 nın girişine ufak yine aynı şekilde fetli 36v regüle yapıyorum denemeler yapacağım fakat uzun soluklu çalışmalarda sorun çıkartırmı yada yaptığım bu yöntemde sorun varmı yokmu şemada bir yanlışım varmı bir danışmak istedim.

İyi çalışmalar..