SUNROOF SÜRÜCÜ DEVRESİ

Başlatan jedi_bayoz, 18 Şubat 2015, 18:54:59

jedi_bayoz

Merhaba aracımın sunroof motorunu kontrol eden devre  sanırım arızalı (çünkü motor sağlam 12 V çift yönlü ) motorun yanmaması ve mekanik sorun yaratmaması ve akım korumalı olan devre yapabilmem için yardımcı olabilirmisiniz.
(Konuyu doğru yerde açmadıysam kusura bakmayın)

skara1214

lmd18200 yada l6203 kullan ikiside iyi entegredir(motorun kaç amper olduğunu yazmamışsın ortalama olarak konuştum)
Herkes ölür ama herkes gerçekten yaşamaz

jedi_bayoz

http://www.ebay.co.uk/itm/261771281917?_trksid=p2060778.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT
Hocam bizim motor ve kontrol ünitesi bunlar. Bu devrede rölenin arızalı olduğunu düşünüyorum ancak yeni bir röle bulamıyorum, benim sizlerden talebim bu ünitenin yerine koyabileceğim farklı bir devre şeması.

esensoy

En tehlikeli an "zafer" anıdır.

jedi_bayoz

Zonguldak devrek ilçesinde yaşadığım için maalesef Karaköy den araştırmam pek mümkün değil ancak kartı İstanbul'da bir oto elektronik firmasına onarım için gönderdim. Benim çabam kartın onarılamayacağını varsayarak çözüm üretmek. 25 yıldır elektronik mesleğinin içerisindeydim 2 senedir farklı bir iş ile uğraşmaktayım dolayısıyla yeni bir devrenin tasarımını yapabilmek için pek vaktim yok. Bu yüzden benzer hazır devre şeması yada basit bir şekilde devre tasarlayabilecek arkadaşlara ihtiyacım var.