20KV Diyot Türkiye'de Bulunur mu? (~1A)

Başlatan muuzoo, 27 Mart 2015, 14:22:50

muuzoo

Bir çalışma için 20KV @ ~1A değerlerine sahip diyot arıyorum. Yurt dışında bir kaç yerde buldum ama hızlı tedarik için yurt içinde bulunabilir mi acaba?
gunluk.muuzoo.gen.tr - Kişisel karalamalarım...

z

1000v diyodlardan 25 tanesini seri bağla. Herbirinin uçlarına paralel  100p bağla. Böylece hemencecik denemelere başlayabilirsin.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

Melih1802

Alıntı yapılan: muuzoo - 27 Mart 2015, 14:22:50
Bir çalışma için 20KV @ ~1A değerlerine sahip diyot arıyorum. Yurt dışında bir kaç yerde buldum ama hızlı tedarik için yurt içinde bulunabilir mi acaba?

UGE 3126 AY4    http://ixdev.ixys.com/DataSheet/L589.pdf  Uygunsa elimde var.

Sozuak

O voltaj aralığında gerçekten yüksek akım çekecekseniz sistemi yağın içinde çalıştırın. Trafo yağı diye aratırsanız karşınıza çıkar yoksa büyük ihtimal atlama yapacaktır. Yağ aynı zamanda soğutma için de işe yarar.

muuzoo

Alıntı yapılan: Melih1802 - 27 Mart 2015, 16:21:23

UGE 3126 AY4    http://ixdev.ixys.com/DataSheet/L589.pdf  Uygunsa elimde var.

Size özel mesaj gönderdim.

mesaj birleştirme:: 27 Mart 2015, 17:02:15

Alıntı yapılan: Sozuak - 27 Mart 2015, 16:58:37
O voltaj aralığında gerçekten yüksek akım çekecekseniz sistemi yağın içinde çalıştırın. Trafo yağı diye aratırsanız karşınıza çıkar yoksa büyük ihtimal atlama yapacaktır. Yağ aynı zamanda soğutma için de işe yarar.

Uyarınız için teşekkürler, çok yüksek bir akım çekmiyoruz aslında.
gunluk.muuzoo.gen.tr - Kişisel karalamalarım...

Melih1802

Alıntı yapılan: Sozuak - 27 Mart 2015, 16:58:37

İzolasyon için yağa gerek yok bu kılıfta.

Sozuak

Trafo için dedim özellikle, yağ içinde soğutma da iyi oluyor sadece atlamalar için değil.