CM8870-MT8870 Arasındaki Fark ?

Başlatan kadir55555, 06 Nisan 2015, 18:21:19

kadir55555

iyigünler arkadaşlar bu işlerde yeniyim hazır bir devre buldum dtmf ile ilgili devrede mt8870 dtmf encoder kullanılmış benim elimdede cm8870 encoder var herhangi bir farkı varmı acaba? Birde kristal olarak 3.58 mhz kristal bağlanması gerektiği gösterliyor datasheetinde bu kristali bulmakta zorlanıyorum bunun yerine alternatif olarak 3.5795MHZ kristal kullanabilirmiyim ?
cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

t2

O Entegrelerin kullanımı aynıdır.
3.58MHz yerine  3.5795MHZ kristal kullanılabilir sorun olmaz.
Hatta daha iyi olur.

kadir55555

mustafa_temel

bende CM8870 entegresi ile telefon cihaz kontrol devresi yapıyorum kristal olarak 3.5795 MHZ kristal kullanıyorum ..
"Dünya R-S-T üzerinde döner."

kadir55555

ben ilk kez deneyeceğim ondan hata yapmaktan korkuyorum detaylıca araştırmaya çalışıyorum :) cevabınız için teşekkürler

mesut64

ben de bu devre ile uğraşıyorum ama çalışmadı  :( tam da bu konuyu arıyordum. devrenin çalışmamasının sebebi MT8870 yerine CM8870 kullandığım için mi diye düşünmüştüm ama değilmiş.

zeka43

Marka farkı başka şey değil o kunuyu hiç sorun etmenize gerek yok fakat bu entegrelerin çakmaları çıkıyor hatırlıyorum bir keresinde patetes baskı çıktı diğerinde çalışan çakma çıktı çalışıyor du ama telsiz sistemlerinde parazitli yayın esnasında farkını test etmiştim parazitsiz ortamlarda hiç sıkıntı vermez

turksan

hiç bir fark yok sadece giriş hassasiyetinizi artırmanız yeterli olacaktır. 2.3 nolu bacak arasına bağladığınız 100k direnc yerine 3.3k veya  3.9 k direnc baplayarak propleminizi çözersiniz standart aplikasyon şeması düzgün çalışır