PROFESYONEL KAYAN (yürüyen) YAZI

Başlatan otm, 03 Haziran 2005, 14:10:51

sahinler64

kardeşim kusura bakma tabiki haklısın sonuçta bu işten para kazanılıyo.
özür dilerim biraz geç oldu ama kusura bakmayın...
bende yazının sonunu merakla bekliyenlerdenim kolay gelsin.....
SAYGILARIMLA...

peko

" Bazıları zeka'sını iş'i zorlaştırmak için, bazıları ise kolaylaştırmak için kullanır.. "

asahin11

Herkese selamlar,

Aşağıdaki adreste kayan yazı ile ilgili bazı bilgiler bulunmakta. Umarım işinizi görür. Bir de nerde kaldı şu yazılım ya :D ...

http://www.edaboard.com/ftopic58756.html

mustafacan

Biraz sabır arkadaşlar  malum boyacı küpü değil Artı herkes bu işi günlük işlerinin arasına sıkıştırıyor. Hobby yani.
Keşfedilecek çok teknoloji var. Boş Vaktim Yok!

gocebe

paylaşım için teşekkürler :)

mustafacifci

arkadaşlar bana kalırsa herkesin kendine göre devre tasarımı ve programlama yontemi var yazılımı taklit içinmiş gibi değilde sadece bir fikir vermesi amacıyla bekleyelim. hayal gucunuzu çalıştırın pic e 2 satır yazın yeni şeyler çıksın kolay gelsin

sagamen

arkadaşlar o yazılımı unutun  ne fhr verır ne elkon elektronık verır
herkEse kolay gelsin

ayvalikli

arkadaşlar çok güzel bir yazı dizisi ama arkası gelmemiş başlamışken yarıda bırakmamak gerekir

sagamen

arkadaşlar profesyonel kayan yazı imalatı yapan yapan iki üç şirket var tek-san,reksan ve bunlar kayan yazı kartı ve programını iki kişiden temin edıyorlar bunlar  1)fhr elektronık(fahri bey) 2-elkon elektronik murat bey
bu iki isim 1989 dan beri kayan yazı kontrol kartı  döviz kur panosunun ana kartını imal edıyor  birde bir firma daha vardı ismini unuttum  fhr kayan yazıda daha cok 74 hc164 kullanır murat bey ise tpic6b595 kullanır
şimdi piyasaya bakıyorum da herkes kayan yazı yapıyor ama sanmıyorum  onların yaptığı kartlardan daha kalıtesınde kart yok
herkEse kolay gelsin

bmutlu

Alıntı yapılan: "sagamen"
şimdi piyasaya bakıyorum da herkes kayan yazı yapıyor ama sanmıyorum  onların yaptığı kartlardan daha kalıtesınde kart yok

Daha kalite yapanlar da var infosan ve dgs diye bir firma vardı bunlar gerçekten diğerlerine göre daha kaliteli yapmaktalar. Birde dışarıdan getiren firmalar var.

gevv

Alıntı yapılan: "asahin11"Herkese selamlar,

Aşağıdaki adreste kayan yazı ile ilgili bazı bilgiler bulunmakta. Umarım işinizi görür. Bir de nerde kaldı şu yazılım ya :D ...

http://www.edaboard.com/ftopic58756.html
evet baya bi tartısılmıs suan 7 sayfa:)  ama  bu forumda puan sistemi var ekteki dosyları cogu arkadasımız indiremez  

burda  hazır indirilmişi var:D 1....7  kadar  sayfalar ayrı klasorlerde  ilgili sayfanın klasorunde ekteki dosyalarıda var  
http://rapidshare.de/files/31591693/DIY_Moving_Message_Display.rar.html
pass gevv

ulaska

merhaba

çevremizde görüyoruz kayan yazı panoları, çoğu ya bozuk gözüküyor, titrek yanıyor vs. heralde sıcaktan afallıyor cihaz. bence bi yerlerde eksik var, yazılım değil de, donanımda problemler olabilir.

bu konuda birkaç sorum olacak;

1- sütun lar için en iyi yöntem shift register kullanmak mıdır?
 (bi başlıkta paralel eprom gibi bişeyden bahsedilmişti)
  satır seçme zaten 3x8 decoder ile yapılır heralde.
2- microcontroller dan gelen, veriler sonuçta sürekli değişken,
 yani displaydeki görüntü sürekli değişmekte.
 örneğin sadace yazının kaymasını ele alalım.
 displaydeki görüntüyü elde etmek için gönderilen ve sürekli değişken veriler, önceden hesaplanıp yani önceden BITMAPler hazırlanıp, bunlar bellekten sırayla mı yollanıyor,
 yoksa bu kaydırma işlemi, sürekli olarak gerçek zamanlı hesaplanıp mı o an gönderiliyor shift registere ?

3- bu tip cihazlarda hangi mikrodenetleyici kullanılıyor ?  ATmel çoğunlukta diye tahmin ediyorum. tabi ticari olanlarından bahsediyorum.
hobby olarak kendimize yapacaksak pic iş görür heralde
tabi eğer dev bir pano yapılacaksa heralde DSP gibi bir işlemci şart olsa gerek.

3-  5x7 dot matrix displayler nerde bulunuyor ? karaköyde falan nerede bulabiliriz ?

teşekkürler kolay gelsin

semgin

bu link çalışmıyor

semgin

dalga geçen var herhalde

Eagle_Tim

Mesaj tarihlerine bakarsanız 4 yıl öncesine ait olduğunu gösteriyor linklerin ölmesi normal..
Software and Hardware Design...