BASKI DEVRE!!!!

Başlatan uzmandr., 27 Nisan 2015, 18:42:27

uzmandr.

Arkadaslar s.a böyle bir baskı devrem var ama bi sorum olacak pic'in içinden götürdüğüm yolları pic'in çizgileri kısa devre yaparmı? cevaplarınızı bekliyorum.

JOKERAS

Entegrenin Pad'lerini büyütün,çok küçükler.
PCB firmasına verecekseniz kıl gibide olsa sorun olmaz,ama siz elde yapacaksanız
PCB çıkartama kabiliyetinize bağlı.

Cemre.

Aslında bu kadar az elemanlı bir devre için bu kadar büyük bir kart tasarlamak müsriflik olurdu. İsterseniz bir süre daha önceden çizilmiş baskı devreleri inceleyip taklit etmeye çalışınız. En kolay öğrenme yollarından birisidir.

Not: Yanlış anlamazsanız, konu başlığı sanıyorum forum kurallarına uygun değil, bir bakın isterseniz..

Tagli

PIC'in altından geçen yollar sorun olmaz ama özellikle kristalin yerleşimi çok kötü. PIC'in ilgili bacaklarına mümkün olduğunca yakın olmalı. Kapasiteler de yine hemen kristale bitişik olmalı.

Ekleme: Bu arada, hangi PIC bu? Kristalin doğru bacaklara bağlandığından emin misin?
Gökçe Tağlıoğlu

sadogan

Beslemeyi nerden alıyor, reset devresi nerede,
solda ortadaki direncin yolu kopuk
kırıstal yerlesimi ve kapasitorlerin yeri uygun deyil.
Yolarıda sanki sizi sabote etmeye çalışan biri çizmiş

burç tankal

İsterseniz prensip şemanızı paylaşın, daha düzgün bir pcb için yardımcı olalım. Bu haliyle gerçekten çok kötü. O kopuk yolu da anlayamadım, daha sonradan jumper atılmak üzere tasarlandıysa bile ares'te top copper kullanılarak yapılmalıydı.

Maxim

bu pcb olmamış, baştan çizin.

uzmandr.

Ya öncelikle keşke bu kadar gömmeyeydiniz daha yeniyim :D

uzmandr.

evet jumper için öyle kopuk bıraktım.

muhendisbey

kristal sıkıntılı. mümkün mertebe entegreye eşit uzaklıkta yollara sahip olsun. Yollar böyle bir devre için çok ince, yollar biraz kalınlaştırılırsa elde basılabilir.
Entegrenin pinlerinin boşta olması çok doğru değil
padlerin küçük, büyütürseniz daha rahat entegrenizi lehimleyebilirsiniz.
yerleşim planınız oldukça kötü. Biraz daha çaba sarf etmeniz iyi olur.
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.