Int Sorunu

Başlatan canbulut, 06 Mayıs 2015, 14:09:56

canbulut

arkadaslar merhaba,
kullandığım entegre P16F688... Kullandığım derleyici PBP. Int kesmesini düzgün şekilde kullanamıyorum.Ana rutinde mesela 5sn'lik bekleme yapıyorsam 5 sn'nin içinde diyelim ki 2.75 saniye anında kesme geliyorsa onu yapmıyor. Flagi tutuyor. 5.SN'den sonra kesme rutinine giriyor. Benim istediğim şey bu değil. Kesme Pause 5000 anında işliyorken kaçta olursa olsun kesmeye girebilsin oradaki işleri yapabilsin. Sorunu başka bir derleyici ile mi çözerim başka bir pic ile mi ? Sizlerinde tavsiyelerinizi görüşlerinizi almak istedim. Kolay gelsin.
BASLA:
PAUSE 5000
TOGGLE LED1
GOTO BASLA
;
DISABLE
KESME:
TOGGLE LED2
INTCON.1=0
RESUME
ENABLE

Tagli

Acı gerçek: PBP'nun böyle bir yeteneği yok. Bence bir derleyiciyi terketmek için başlı başına yeterli bir sebep.

Benim bilgim yok ama rivayet edildiğine göre bir başka Basic tabanlı derleyici olan Proton+'ta bu sıkıntı yokmuş. PBP'ya benzer bir dil olduğunu duymuştum. Geçiş tahminimce kolay olacaktır.
Gökçe Tağlıoğlu

ogy

Bekleme işlemini pause5000 olarak değil de büyük bir for döngüsü içerisinde mikrosaniye olarak yaparsanız kesmeyi kaçırmamış olursunuz.Detaylı olarak ete hoca bu konuda bilgi vermişti.Tekrar yazabilir buraya görür ise.

canbulut

Peki bu konunun proton+'da olmadığını bilen bir arkadasımız var mıdır?

canbulut

Proton + kullanan bir arkadas yokmu? hakkınd bilgi verebilecek ?

Okan AKÇA

Protondada herhangi bir sıkıntınti yok kullanan arkadaslar söylüyor ve 18 serisi destegide geldi

canbulut

Bu programı indirip deneyebilir miyim? Tam sürüm olarak...4kb

canbulut

Proton IDE diye bişey yükledim durum aynı. :( lite