pickit2 pickit3 ve usb pic programlayıcısı

Başlatan robikod, 06 Mayıs 2015, 19:14:30

robikod

İyi günler,
PIC programlamaya başlamayı düşünüyorum bu yüzden pic programlayıcısı k150 sipariş verdim ancak internetten okuduğum kadarıyla pickit daha çok kullanılıyor. k150 varken pickte gerek duyar mıyım bir de win8.1 kullanıyorum pickit2 alsam pc ile uyum sağlamıyor diğerlerinde sorun yaşar mıyım cevaplarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler.

t2

pickit2, windows8.1 ile niye uyum sağlamasın? Emin misiniz? Bilgisayara fare, klavye bağlamak gibidir. Uyum sağlar.

hgs

pk2 win8 de çalışıyor.
K150 ile pk2 nin destek listelerine bir bakıp satın alsaydınız iyi olurdu.

Maxim

RaMu

K150 ile ilgili güzel bir hikaye:
https://www.picproje.org/index.php/topic,56030.msg431085.html#msg431085

Forum arama kısmına k150 yazınca çıkanlar hemen hemen sadece problemden ibaret.
Yinede kullanabilenler vardır belki.

Pickit2 gibi
hem pici üreten microchip firmasının kendi tasarımı olan
hemde donanım ve yazılım herşeyi microchip tarafından açık olarak paylaşılmış
bir programlayıcı varken neden k150.
Pickit3 de microchip in üretimi,
ihtiyaca göre pickit3 vb.de kullanılabilir.
Sorularınıza hızlı cevap alın: http://www.picproje.org/index.php/topic,57135.0.html

robikod

k150 yi çinden sipariş etmiştim, onun artık geri dönüşü yok :)

PIC programlamaya yeni başlayacağım, bilgisayar win8.1 pickit2 veya pickit3 almayı düşünüyorum ancak Türkiye fiyatlarına baktığımda çok pahalı geldi. Öğrenci olduğum için mümkün olduğu kadar ucuz olmalı yani alacağım şey. Yurtdışından getirttiğim zaman herhangi bir problem çıkar mı ? Sorun yaşar mıyım ? Tecrübesi olanlar paylaşabilirse sevinirim.

RaMu

Forumda çinden alan deneyen link paylaşanlar vardı,
forumda arama yapsan bulma şansın olabilir,
2-5 ay öncenin konusu olabilir,
bende bulabilirsem konuyu paylaşırım.

Veya çinden pickit2 alan var mı?
gibi bir konu açabilirsiniz.
Sorularınıza hızlı cevap alın: http://www.picproje.org/index.php/topic,57135.0.html

TABS

Arkadaşım K150 yi geçen sene ebay dan getirttim başlangıçta benim acemiliğimden kullanamadım. Daha sonra yaptığım hataları düzeltince K150 sorunsuz bugüne kadar çalıştı. Benim kullandığım pic ler K150 nin listesinde vardı. yüklemede silmede ve tekrar aynı pic'e yüklemede bir sorun ile karşılaşmadım. K150 geldiğinde bir sorun olursa yardım etmeye çalışırım. K150 nin microbrn diye bir programı var onu internetten yüklemelisin, bu program üzerinden çalışıyor.

mc_307

K150 win 8.1 de çalışır. Ben hem onu hem pickit2 yi kullanıyorum.
8.1 için yükleme Yönergesi var. Yoksa calısmaz. Bende var bu yönerge ve dosyalar. Lazım olursa söyle atayım onları. Şuan işteyim. Pcye gecince atarım

mc_307

TABS

robikod

çok teşekkür ederim yorumlarınız için,
k150 daha gelmedi geldiğinde sorularımı sorayım belki pickit2-3 'ye ihtiyaç duymam sizinde dediğiniz gibi.

forzac

arkadaslar bende k150 pic programlayıcısı var tüm driver ları yükledim fakat microbrn programını açtığımda resetleme hatası alıyorum bana yardım edebilir misiniz..iada şansım yok malesef geri veremiyorum