ccs c-ardunio-kızıl Ötesi decoder

Başlatan Recep METE, 06 Mayıs 2015, 22:06:46

Recep METE

Arkadaşlar ardunio nano kullanarak IR-kızıl Ötesi kumandanin kodlarını decimal veya hex olarak çözüyorum. Bu kodları ccs c de nasıl kullanabilirim. Kızıl Ötesi kumanda kodlarini ccs c de adc kullanarak if-case vb. kullanilabilir mi?
printf(lcd_putc,"\f  Ne kadar okursan oku, bilgine, yakışır şekilde davranmıyorsan cahilsin demektir.  \n   semfero");d

baran123

Öyle yapılacağını sanmıyorum.Çünkü ADC bu iş için uygun değil gibi geliyor.Protokolüne uygun algoritma-kod bulman gerekiyor.Çünkü kumandalardan 1-2 byte lık bilgi geliyor.

alexsi

Gecenlerde dediğin şeyle bende uğraştım. Eğer TV kumandasıyla kendin bilgi alıp-vermek kontrol yapmak istiyorsan hangi  protokol haberleşmesini kullanıyor onu bilmen lazım. (SIRC,NEC,RC vs..) Nette örnek kodlar var. Ona göre ufak bir kod yazarak  kumanda ve adres bilgilerini ayırt edip hangi butona basıldı ise ona göre kontrolünü yaparsın. Bu is icin Pic'in RB0 harici kesmesini kullanabilirsin. (Tabi protokolü bildikten sonra) Kumanda kontrol sendedir. :) Kolay gelsin.
http://www.kontrolarge.com/ Bildiklerimiz öğrendiklerimiz kadardır. Ya bilmediklerimiz ..?

Recep METE

Bu iş arduino da çok basit. Olayı çözdüm. Her kumandanin protocol unu cozup kullanıyorum
printf(lcd_putc,"\f  Ne kadar okursan oku, bilgine, yakışır şekilde davranmıyorsan cahilsin demektir.  \n   semfero");d

alexsi

Hazır kütüphanesinden bahsediyorsun sanırım.(decoder işi için):) Pic kontrollör ve CCS C ile nasıl yapılır ? Bir örnek bişeyler var mı ?
http://www.kontrolarge.com/ Bildiklerimiz öğrendiklerimiz kadardır. Ya bilmediklerimiz ..?

Recep METE

Alıntı yapılan: alexsi - 11 Mayıs 2015, 17:44:38
Hazır kütüphanesinden bahsediyorsun sanırım.(decoder işi için):) Pic kontrollör ve CCS C ile nasıl yapılır ? Bir örnek bişeyler var mı ?

Evet arduino hazır kütüphanesi ile olay çok basit.Bende ccs c de yapmak istiyorum.Bir örnek bulamadım.Sıkı takipteyim. Arduinoda bir şeyler yapmak beni kesmiyor.İlla ki ccs c de olayı gerçekleştirmeliyim.Türk sitelerinde bir şey yok yabancı siteleri araştırıyorum. Bir şeyler bulursam paylaşırım.