Endüstriyel Ray Tipi Kutular

Başlatan Farukc, 14 Mayıs 2015, 15:18:22

Farukc

Ray tipi klemens ile kutular arası iletişim sağlayabileceğim kutuya ihtiyacım var. Tavsiyeleriniz nelerdir?

Phoenix Contact veya Bopla nasıldır?

[IMG]http://www.bopla.de/typo3temp/pics/2949b07950.jpg[/img]

[IMG]http://www.bopla.de/typo3temp/pics/48d17f616e.jpg[/img]

Bu tarz kutular...

frederic

phonexin yeşil renkteki kutularını kullanmıştım malzeme kalitesi pek hoşuma gitmemişti. Boplo konusunda bir şey diyemeyeceğim.

Farukc

Phoneix in fiyatlarının çok yüksek olduğunu duydum. Doğrumu?

mesaj birleştirme:: 14 Mayıs 2015, 16:00:22

Boplo yu yanlış yazmışım Bopla olacaktı.

http://www.bopla.de/en/enclosure-technology/product/combinorm-connect.html

frederic

Evet doğru, fiyat listesinden inceleyebilirsiniz.

Farukc

• Plastik kalıp fiyatları neye göre belirleniyor?
  • Az sayıda kutular için Plastik kalıp yaptırmak mantıklımı?

DaRt

Değil. 4 yıl boyunca kalıp tasarımı ve imalatı ile uğraşmış 100den fazla kalıp yapmış biri olarak çok zor ve masraflı olduğunu söyleyebilirim. Az adetli işler için uygun değil kesinlikle. Çünkü en başta kalıplık çelik, kesici takılar, kalıp işleme tezgahları, standart kalıp elemanları hepsi çok pahalı üstüne kalıpçıların iyi kazanmasını eklersen gerçekten dudak uçuklatan paralar söz konusu.

frederic

Kalıp işine bulaşırsan bir araba parası harcarsın, sonra harcadığının yarısı kadarını psikoloğa ödersin.

Farukc

CNC Makinalarımız yazılımlarımız var ve plastik kalıbı hazırlamak hiç sorun değil benim için. Plastik enjeksiyon fiyatları ne durumda hazır kalıp için mesela hazır kalıp kullanılarak plastik enjeksiyon yapsak bunun fiyatları nasıl olur?

mesaj birleştirme:: 15 Mayıs 2015, 07:38:45

Alıntı yapılan: frederic - 14 Mayıs 2015, 17:37:45
Kalıp işine bulaşırsan bir araba parası harcarsın, sonra harcadığının yarısı kadarını psikoloğa ödersin.

Çok doğru :))

Sadece fiyatları merak ediyorum.

mesaj birleştirme:: 15 Mayıs 2015, 07:41:34

İtatronic adlı frimanın ürüleri çok iyi fiyatları 4-8 pound arası değişiyor. Türkiye distrübütörü varmı? Hiç duydunuzmu? Yada alternetif tavsiyeniz varmıdır?

Okan AKÇA

Bugun Phoenix Contact  ziyarete gelmisler fiyatlardan bizde  sikayet ettik  ancak ürünleri kaliteli  ve şık

Murat Mert

Fiyat olarak 2 üründe yüksek fiyatlı. Birkaç yıl önce kutu için 10 tl klemens takımı içim 70-75 tl gibi fiyat vermişlerdi. klemensler olmadan kutu bir işe yaramaz. Kutunun plastiği çok ince kutu klemens lerin yanlarındaki oyuklara geçerek sağlamlaşıyor. Kutuda okşuyor fiyat olarak klemenste .... anladınız. Birde muhatap bulamamıştım. Adamlardan ücretli numune istedim ellerinde yoktu. Min. satış adetleri 20 ad. idi tamam dedim onunda teslim süresi 6 hafta dediler oha dedim. orada bitirdim.
Altınkayanın verdiği hizmetin tırnağı olamazlar......
mert07

hgs

Phoenix ürünleri digikey, mouser vs de var. Tr temsilcisinden daha ucuza geliyor. 10-15 günde temin edilebiliyor. İskonto yapacaklarmış.., traji komik.

Farukc

Anlaşılan piyasada ki compact ray tipi kutuların fiyatı çok yüksek. Pleksi kesim ile kutu nası lolur ucuzada gelir.

Lazer Kesim + Pleksi

Her yüzeye bir pleksi kesim yapılır daha sonra montaj islemi yapılır. Sizce mantıklımı?
Ürün kaliteli görünürmü?

hgs

Eter ile birleştirilebiliyor. İz kalmıyor.

Farukc

Alıntı yapılan: hgs - 15 Mayıs 2015, 13:43:30
Eter ile birleştirilebiliyor. İz kalmıyor.

Seri üreti için mantıklı sayılabilirmi?

Biliyorsunuz seri üretimde fiyatlar çok önemli yer teşkil ediyor.

t2

seri üretim için kalıp yaptırmak gerek.
Ürün için ön sipariş peşin para alınır. süre belirlenir.
böylece kalıba vereceğiniz para gücünüze gitmez. yoksa ne kadar sürede ne kadar sipariş olacağı belli değilse ihtimal yoksa kalıp işine girilmez.