Haberler:

Foruma Resim Yükleme ve Boyut Sınırlaması ( ! )  https://bit.ly/2GMFb8H

Ana Menü

Elektrik üreten beton.

Başlatan z, 16 Mayıs 2015, 17:08:09

z

Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

RaMu

Sorularınıza hızlı cevap alın: http://www.picproje.org/index.php/topic,57135.0.html

mustafa_temel

"Dünya R-S-T üzerinde döner."

Emre MERMİ

Çok güzel bir proje de tüm kaldırımın altını piezo malzeme ile doldurmanın maliyeti ne olacak. Piezo malzrme o kadar ucuz mu ?

एक होना

Bir gecede kaldırım taşlarıyla beraber sensörleri yada her neyse söküp götürürler.

mustafa_temel

Alıntı yapılan: Birol KURNAZ - 16 Mayıs 2015, 23:31:50
Bir gecede kaldırım taşlarıyla beraber sensörleri yada her neyse söküp götürürler.

evet katılıyorum bizim insanımız yapar ... :) 
"Dünya R-S-T üzerinde döner."

canbulut

Alıntı yapılan: Emre MERMİ - 16 Mayıs 2015, 22:32:31
Çok güzel bir proje de tüm kaldırımın altını piezo malzeme ile doldurmanın maliyeti ne olacak. Piezo malzrme o kadar ucuz mu ?
adamın piezodan çok taştaki çimentonun özelliğinden bahsetmeside ilginç.

ido2323

"Elektrikli kaldırım" can aldı ilk belirlemelere göre 4 kişi öldü 3 kişi yaralandı 1 milletvekili ise hayatını kaybetti. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

z

Yaptıkları beton piezo özelliği gösteriyor diye anladığım için forumda yayınladım.

galenga

valla ne yalan söyliyeyim bu fikir çok çok önce aklıma gelmişti hatta bunu yapmak için araştırma yapıyordum ama şu an yalan oldu , zaten hep böyle oluyor ne zaman aklıma bir fikir gelse yapamıyorum ve başkası yapıyor bende böyle arkadan izliyorum :( eh ne diyelim nasip piezo değilde daha farklı düşünmüştüm ben hoparlörün tersi çalışma mantığıyla neyse gene bizim ülkeden yaptılar buda güzel :)

z

Bu yöntemin farklı bir ugylamasını Japonlar metroya giriş ve çıkış merdivenlerine yapmışlardı. Çok çok eski tarihte TV de bizimkiler anlatmışlardı.

Demir saç levhayı makineye sürüyorlar. Millet basamaklardan inip çıkarken uyguladıkları kuvvet neticesinde saçtan minik minik pullar basılıp toplama kabında birikiyordu. Makine sahipleri gece gelip pulları alıp makineye yeni saç sürüyorlardı.

Icarus

Zihni sinir projesi kıvamında bir olay bence.
Bakım maliyetleri tavan yapar + Üretiğiniz elektrikte ancak bir led'e falan yeter.
Ayrıca sizin yolunuzda yürüyen insanlar daha çok yorulur. (Enerji nerden geliyor ?)