Hurda plastik kullanımı - enjeksiyon için

Başlatan t2, 16 Mayıs 2015, 21:28:57

t2

Kutu bastırayım dedim. ABS malzeme kullanılacak. Fiyat çok uygun. Galiba adam hurda plastik kulllanıyor.  açık gri kutu üzerinde  dikkatle bakınca iğne ucu gibi siyah noktacıklar, parçacıklar görünüyor. kutulardan bir miktar teslim etti.

Adama hurda malzeme "karışmış" olabilir. dedim. Bakalım düzeltelim dedi.  isterseniz elinizdeki kutuları da iade alalım yeniden basalım dedi. hiç itiraz etmedi. orijinal hammadde kullanıyorum diyemedi.

Gerçekten böyle bir ürün kutusu görmedim. İçinde ayrıca siyah noktacık olmaması gerek. Hurda malzemenin belirtisi bu mudur? başka sorun çıkar mı? zehirli malzeme olmasın?  sabah kutuları elledim, gün içinde hasta gibi oldum. akşam kafam sersem oldu. belki kutudan olabilir.

Şekil olarak sorun yok.  Acaba şimdi  bu hurda malzeme ile yapılan kutuları ürünler için kullansak nasıl bir sorun yaşarız.? itibar kaybına yol açar mı?

mustafa_temel

alengirli bir durum ? 
kutuları basmadan önce dezenfekte etmiyorlar mı acaba ??
"Dünya R-S-T üzerinde döner."

t2

hani çinden gelen oyuncaklar zehirli olabiliyormuş ya aklıma oradan geldi.
diğer taraftan kutuyu basan adamların da hasta olması gerek mantıken. gece gündüz çalışıyorlar. hasta gibi görünmüyorlar.

Okan AKÇA

Ucuza atık malzeme bulmuşlardır. Genelde pen üreten fabrikalar  satmaktadir . Yada hammadeden hatalı granit üretilir ise bunuda satmaktadir.tabi  biz bunu anlayamayiz

DaRt

Piyasada hurda kullanan çok var. 2 yıl kadar plastik enjeksiyon işinde çalıştım. Hurdacıların çöpten topladığı malzemeleri öğütüp eritip basıyorduk. Anten kutusu yapıyorduk o dönemde. Sağlık açısından çok sıkıntı olmaz 250 derece gibi eridiği için bakteriler vs. ölür. Ama mukavemeti çok kötü olur ikinci kez eritidiği için. Çok kırılgan olur. İçinden erimeyen pislik çıkar pütürlü görünür vs. Bence iade edin. Tekrar bassınlar.

engerex

Sağlık açısından bakteri değilde kimyasal etki olabilecek bir durum. Toplanan malzemeler zaten piyasadakiler olduğu için bu tür problemin olmasıda zor. Yinede bilen birilerinin net cevap vermesi lazım.

tekosis

zamanında o hurda plastiklerin içinde ne gibi kimyasallar vardı kim bilir? sorunun bakteriyel değil kimyasal olma ihtimali yüksek. dikkatli olmak lazım.
İlim ilim bilmektir, ilim kendin bilmektir, sen kendin bilmezsin, bu nice okumaktır.

hgs

Daha çok boya konursa siyah noktalar yok edilebilirmi ?

t2

Kutu acik renk. Boyayla düzelmez. Siyah kutu olsaydi düzelir.

Ersin

Koyu renk olunca o noktalar belli olmuyor,açık renkte sırıtır,hurdalardan yapılmıştır ama o renkte bayağı bir hurda olması gerekir.