Bedava nema23 step motor 15 adet ikinci kez

Başlatan ido2323, 22 Mayıs 2015, 11:43:33

ido2323

Cümleten hayırlı günler üç farklı yarışma daha var bu sefer istediğinize katılabilirsiniz hangisini yaparsanız yapın 5 adet nema23 step motor gönderilecektir. Toplamda 15 adet step motor dağıtılacaktır. Motorlar gayet iri ve ağırdır
http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-teknik-elektronik-devre-montaj-3d-yazici-icin-step-motor-5-adet-ucretsiz-kargo-plus-hediyeli-209404869/detay/

**assembly ile 18f4550 kullanarak handshake paketi kullanmadan "Bedava 5 adet step motor" verisini usb iletişimi ile yollayan en kısa kodu yazın, en kısa kodu yazan 5 adet step motoru kapar.

**Gene assembly dili ile  ((5600020x5214874500)/0.107) matematiksel işlemi yapan kodu yazın en işlevsel kodu yazan 5 adet step motoru kazanır.

** Assembly ile bir fonksiyonun(y=x2+5x+5 gibi) grafiğinin altında kalan alanı hesaplayan kodu yazın en işlevsel kodu yazan 5 adet step motoru kazanır.

Not: Moderatörler, administratörler yarışmaya katılamaz yarışmayı kazananı adil bir şekilde yapılan yorumlar ve yöneticilerin nihai kararları belirler kazananı ben seçmeyeceğim rakiplerinizin kodlarını kendiniz eleştirin, en uygun olan kodu yöneticilerle beraber seçin ben sadece kazanan kimse ona hediyesini yollayacağım. (Assembly seçilmesinin nedeni öğrenen arkadaşlara kaynak olmasıdır. C dili kabul edilmeyecektir. Süre bu hafta sonuna kadar 24.05.2014 21:00)

fatih6761

Hocam hangi assembly? PIC x86 Z80 bir sürü çeşidi var.
Ayrıca bu yarışma bu şekilde olmaz. C kabul değil demişsiniz c derleyiciler asm çıktısı verebiliyor.
C de yazar tüm optimizasyonları açar assembly çıktısını alırım değil mi?

ido2323

işte o yüzden c yasak teker teker hangi kayıtçıda ne olduğunu nereye ne kaydettiğini görmemiz lazım ki bu sayede içeriği belli olan bir kaynak olsun, yoksa c ile yapılsaydı 8 satırda usb iletişimi rahatlıkla biterdi, ancak çoğu kişi arka planda ne olduğunu nasıl olduğunu anlayamazdı.

z

Arm işlemci için yazsak kabul mü?

**Gene assembly dili ile  ((5600020x5214874500)/0.107) matematiksel işlemi yapan kodu yazın en işlevsel kodu yazan 5 adet step motoru kazanır.

** Assembly ile bir fonksiyonun(y=x^2+5x+5 gibi) grafiğinin altında kalan alanı hesaplayan kodu yazın en işlevsel kodu yazan 5 adet step motoru kazanır.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

Gökhan BEKEN

Alıntı yapılan: ido2323 - 22 Mayıs 2015, 18:50:47
işte o yüzden c yasak teker teker hangi kayıtçıda ne olduğunu nereye ne kaydettiğini görmemiz lazım ki bu sayede içeriği belli olan bir kaynak olsun, yoksa c ile yapılsaydı 8 satırda usb iletişimi rahatlıkla biterdi, ancak çoğu kişi arka planda ne olduğunu nasıl olduğunu anlayamazdı.
8 satırda bana usb örneği verirseniz çok memnun olurum. USB ne kadar kolaymış da haberim yokmuş!!!
Özel mesaj okumuyorum, lütfen göndermeyin.

t2

Yarışma ile üzmeyin kendinizi . Satın alıverin! Mesaj budur.

Gökhan BEKEN

Ufak bir eleştiri yaptım, hepsi bu dostum.
Özel mesaj okumuyorum, lütfen göndermeyin.

ido2323

YAnlış anlamayın ama ürün satma gibi bir niyetim yok zaten fazlası ile satış yapmaktayım elimde bu motorlardan binlerce var, sadece birkaçını ihtiyacı olanlara dağıtmak istiyorum, emin olun ihtiyacı olan, üç boyutlu yazıcı yapacam, öğrenciyim diyen herkese ücretsiz verdim. Ha ben picproje üyesiyim bari bana ucuz ver diyenler de verdim. Bu toplulukta parayla işim yok mesele de atla deve değil, iki kod yazılacak bu hafta böyle işte önümüzdeki hafta arm ile yarışma yaparız ama bu hafta pic18f4550 haftası
Polemiğe gerek gerçekten istenirse bir kaç satır asm ile grafik lcd kontrol bile edilir ama bir şey anlaşılmaz o yüzden c ile değil assembly ile yazılacak denildi bak örnek vereyim bu birkaç satırlı bir assembly kodu (evet 8 satır değil) sıcaklığı ölçerek grafik lcd de gösterir ama bir şey anlaşılmaz.

list   p=18f4550         
#include "p18F4550.inc"
#include "confg.inc"
goto    main           

ORG     0X0020
main

call lcd_hazirla
ASb
call Cleardisplay
call delay1sn
GOTO ASb

#include "lcd_setup.inc"
#include "ekranayaz.inc"
#include "ekrantemizle.inc"
#include "gecikmeler.inc"

end

mehmet

İlk kodu ben yazayım o halde;
list   p=18f4550         
#include "p18F4550.inc"
#include "confg.inc"

goto    main           

ORG     0X0020
main

call mcu_hazirla
ASb
call usb_to_motor
call delay1sn
GOTO ASb

#include "usb.inc"
#include "mcu_init.inc"
#include "motor1.inc"
#include "motor2.inc"
#include "motor3.inc"
#include "motor4.inc"
#include "motor5.inc"

end
Olan olmuştur,
olacak olan da olmuştur.
Olacak bir şey yoktur.
---------------------------------------------
http://www.mehmetbilgi.net.tr

ido2323

Şark kurnazlığı :D şu #include "usb.inc" içini de yaz bi bakalım ne var
Ama mehmet söz senden başka yazan olmaz ise 5 motoru kaptın.

mehmet

Şark-Garp farketmez, kodu yazdım...

Hem de asm de "nop" komutundan başka komut bilmezken. :)
Motor sayısı fazla olunca da satır sayısı fazla oldu, idare edin artık...
Olan olmuştur,
olacak olan da olmuştur.
Olacak bir şey yoktur.
---------------------------------------------
http://www.mehmetbilgi.net.tr

ido2323

Tamam söz senden başka yazan olmaz ise 5 motor senindir.

t2

Motor kazandınız, fakat kargo parası zorunuza gitmesin?

veliusta

l0rd

** Assembly ile bir fonksiyonun(y=x2+5x+5 gibi) grafiğinin altında kalan alanı hesaplayan kodu yazın en işlevsel kodu yazan 5 adet step motoru kazanır.

list   p=18f4550         
#include "p18F4550.inc"
#include "confg.inc"
goto    main           

ORG     0X0020
main

call lcd_hazirla
ASb
call sonsuz_yaz
call delay1sn
GOTO ASb

#include "lcd_setup.inc"
#include "ekranayaz.inc"
#include "ekrantemizle.inc"
#include "ekranasonsuzyaz.inc"

end

Sınırları vermediğiniz için -sonsuz ile +sonsuz arası hesaplattım , assembly bilmediğim içinde sizin lcd koduna yazdırttım  ;D ;D

what you do that defines you