Tek Kablo Uzerinden Bilgi Aktarma

Başlatan murat79, 10 Haziran 2005, 12:35:40

murat79

arkadaşlar  board  a  yeni  uye  olmama  ragmen  burası  sayesinde  baya  birşeyler  ekledim  bilgi dağarcığıma  bu ilk sorum olacak  eger  mumkunse  bana  yardım ederseniz  cok  sevinirim  yapmak istediğim bir  proje  var konu  şu  main pic  e  baglı  bir  dtmf  encoder  ım  var  encoder a gelen  bilgi  eger  0001 ise  main pic deki lcd  de  butn1 okundu  yazacak  gelen bilgi  eger  değişirse  eski yazıyı  silecek  ve  yerine  buton2 okundu  gibi  birşeyler  yazacak  bunu  pic628 ile  yapmak  istiyorum  bununla  ilgili  elinde  ornek  kod  yada  link  olan  varsa  yardımlarınızı  bekliyorum  şimdiden  herşey  için  teşekkürler
------------------------------------------------------- Kim Ne Derse Desin Kim Ne Söylerse Söylesin  Sen Gel Ne Olursan Ol Yine Gel

Veli B.

DTMF recevierın dört data çıkışını ve DTMF Ready pinini mcu ya gir.(dtmf ready yi RBO a bağlarsan büyük kolaylık yaşarsın.Birde bunu kontrol ile uğraşmayıp, yeni ton alımında oluşacak kesme ile dört pini değişkene yüklersin.) Daha sonra ise karşlılaştırmanı yapıp lcd ye istediğin bilgiyi yüklersin.
Hangi dilleri kullanabiliyorsun?

murat79

asm  ve  basic  kullanıyorum  ama  son zamanlarda  basic  cok kolayıma  gelmeye  basladı  baya  kısa  komutlarla  işi  bitiriyor  :)

bu arada  fikirlerin  için  cok  teşekkürler
------------------------------------------------------- Kim Ne Derse Desin Kim Ne Söylerse Söylesin  Sen Gel Ne Olursan Ol Yine Gel

murat79

ya  bi parelel  lcd  aldım test yapmak için ama  proteusta yapıp simulede hic bir problem cıkarmayan  calısma gercek lcd de  calısmıyor  ilk satır  da siyahımsı kutular cıkıyor  ama  başka bişi yok oysa  proteusta gayet iyi calısıyor  bu  proje  neden  olabilir  acaba  fikir  verebilecek arkadas varmı  ?

murat79

sorunu kendim cozdum kullandıgım guc kaynagından kaynaklı nir sorunmu guc kaynagını değistirince calıstı sistem

murat79

arkadaslar cm8870n  i  dtmf  giriyorum  ama  karsılıgındaki  binary  cod  u alamıyorum  chip i ilk  start ettigim degerde olece  kalıyor  bunu  nasıl  uygulamalıyız bilen  varmı acaba  yada  elinde  uygulama seması felan olna

Veli B.

Veli B.

Bu başlıkta bu konunun devamı işlensin, zaten diğer konu için başlık açmışsın ve doğrusu da bu zaten. :) Diğer konu ile ilgili mesajlar taşındı.