İnvertörler hakkında bilgi

Başlatan CoşkuN, 10 Haziran 2005, 22:39:37

CoşkuN

Arkadaşlar elinde invertörler hakkında bilgi veya adres olan var mı acaba? İngilizce/Türkçe farketmez.Şimdiden sağolun

epolat

Neyi öğrenmek istiyorsun , aslında onu söylemelisin.Markası ne yada genel bir bilgimi arıyorsun?

otm

bordun başka bölümlerinde bolca kaynak ve bilgi var.yinede bulamazsan benim aldığım alman malı 1000 watlık bir invertor vardı.şemasını çıkarmak istiyordum.ama bir baktım internette akıllının birisi yayınlamış bile.devreyi şemayla karşılaştırdım tutuyor.(çok az farlılıklar var)
şemasını borda koyarım
kolay gelsin

solidus

Sevgili otm sendeki inverter devresini mümkünse paylaşabilirmiyiz ?
Kimine göre kralım kimine göre yalanım… Herkes rahatına baksın, ben adamına göre adamım..

emperor

arkadaşlar elimde zamanında profahmet hocamdan aldığım ve de nette bulduğum ups ve inverter hakkında kısaca tanımlar var pdf halinde...bunlardan upslerin nasıl çalıştığının mantığını çok rahat anlayabilirsiniz...

Buradan indirin...

travianlion

merhaba arkadaşlar size inverterlar hakkında 1 sorum olacak. forum sitelerinde araştırma yaptığımda 300watlık inverter 1kwatlık inverter....diye çeşitlere ayırmışlar.ben güneş enerjisi projesinde maximum 50w lık panel kullanacağım bunun için gerekli inverter ne olmalı. veya 50w lık panel için 2kwatlık inverter kullanmak maliyeti değiştirir ama ne farkı var. ve ideal inverterı neye göre belirliyoruz?. 30-50 watlık paneller için örnek ler için 150wattlık altında örnek inverter bulamadım.150wattı kullansam olurmu? yardımlarınız için şimdiden tşk ederim.

mihri

İnvertör seçimi yaparken önemli olan güneş paneli değil çalıştırmayı düşündüğünüz elektrikli cihazın anlık çektiği güçtür.
"Eppur si muove!"