Enstrümantasyon Yükselteci'nin diğer Op-Amp'li Yükselteçler'den farkı nedir?

Başlatan musti463, 03 Haziran 2015, 14:32:02

musti463

Merhaba, Enstrümantasyon Yükselteci'nin diğer Op-Amp'li Yükselteçler'den farkı nedir?
Mustafa Emir SADE

z

Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

Erol YILMAZ

Enstrümantasyon Yükselteci entellektüel seviyede işlem yapar, Opamp okulda gördüklerini...
Enstrümantasyon Yükselteci stabil kişiliğe sahiptir, Opamp renkli...
Enstrümantasyon Yükselteci işe özeldir, Opamp genel amaçlı...
Enstrümantasyon Yükselteci pahalıdır, Opamp ucuz...
Enstrümantasyon Yükselteci ön caddede satılır, Opamp arka sokaklarda...

musti463

@z hocam bir enstrümantasyon yükselteci olan ina826'nin CMRR'si 100dB iken MCP6H02'nin de 100dB olabiliyor. Hem op-amp'ların giriş empedansları zaten her zaman çok yüksek değilmidir?
Mustafa Emir SADE

xcyqp09k2

arkadaşlar bende başka bir konudan gireyim. geçen bd911 power transistörü ile pc deki jak tan hoparlör sürmeye çalıştım ama çok cızırtılı ses :) yaptığım bu işin mantığı nedir :D ? ? ? kendi ses sistemimmi yapmak istiyorum da. ses sürücüsü olarak hazır devre mi kullanmak gerekli wattına göre? yoksa kendim yapamaz mıyım hazır falan mı almalıyım ?

Erol YILMAZ

MCP6H02 tek bir opamp iken CMRR değeri bu,

Fonksiyonel olarak INA826 ile aynı yere getirdiğinde, CMRR değeri yeni tasarıma göre değişeceğinden, tekrardan ölçmen-biçmen hesaplaman gerekir.

z

Alıntı yapılan: musti463 - 03 Haziran 2015, 18:20:31
@z hocam bir enstrümantasyon yükselteci olan ina826'nin CMRR'si 100dB iken MCP6H02'nin de 100dB olabiliyor. Hem op-amp'ların giriş empedansları zaten her zaman çok yüksek değilmidir?

Geri besleme dirençlerini vs koyduğunda giriş empedansı artık katalogdaki değer olmaz.

Inst. Ampl.'de hala yüksek kalır.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

ground

⌒╮'╭⌒╮⌒╮.
╱◥██◣                  
| 田︱田田|              
╬╬╬╬╬╬╬╬╬

Picproje - Sözde değil özde paylaşım..

musti463

Mustafa Emir SADE