CCS Pic İle Seri Porttan Değer Gelmeme Durumu Kontrolü?

Başlatan cezzza06, 18 Haziran 2015, 11:35:53

cezzza06

Merhaba arkadaşlar,
Ben CCS Pic Compiler ile RS232 seri porttan 2 Pic'i haberleştiren bir program yazdım. Program sorunsuz çalışıyor fakat işlemciler arası haberleşme koptuğunda veya bir sorun oluştuğunda tüm çıkışları kapatmak istiyorum. Yani seri portta veri gelmeme durumu kontrolü nasıl yapılır ?

e=getch();
if(e==null)
{
...
}

e=getch();
if(e==' ')
{
...
}

Bu komutları denedim fakat işe yaramadı. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

sadogan

Gönderici beli bir peryotta sürekli veri yollar.
Alıcı tarafında timer kurulup her gelen veri ile timer yeniden başa set edilir.
Gönderici veri yollamayı kestiğinde timer yeniden başa set edilemediğnden süre dolar.
Timer taşınca, bağlantı koptuğunu anlamış oluruz.

cezzza06

Tamam hocam teşekkürler yardımın için timer bir çözüm olacaktır muhtemelen ama daha kısa yoldan direk dediğim gibi geçersiz değer gelme durumunu veya sinyal gelmeme durumunu kontrol edemez miyiz?

Erol YILMAZ

Alıntı yapılan: cezzza06 - 18 Haziran 2015, 12:21:23
Tamam hocam teşekkürler yardımın için timer bir çözüm olacaktır muhtemelen ama daha kısa yoldan direk dediğim gibi geçersiz değer gelme durumunu veya sinyal gelmeme durumunu kontrol edemez miyiz?

edemeyiz.

magic_gun

hayal etmeden basaramazsınız www.atariturkiye.com

tekno

Alıntı yapılan: cezzza06 - 18 Haziran 2015, 11:35:53
Merhaba arkadaşlar,
Ben CCS Pic Compiler ile RS232 seri porttan 2 Pic'i haberleştiren bir program yazdım. Program sorunsuz çalışıyor fakat işlemciler arası haberleşme koptuğunda veya bir sorun oluştuğunda tüm çıkışları kapatmak istiyorum. Yani seri portta veri gelmeme durumu kontrolü nasıl yapılır ?

e=getch();
if(e==null)
{
...
}

e=getch();
if(e==' ')
{
...
}

Bu komutları denedim fakat işe yaramadı. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Merhaba iki pic haberleşmesinde pic modelleri aynı mı farklı mı ?

sadogan

Timeout süresinin dolmasını beklemek, bekleme anında başka işler
yapmamayı göze alıyorsanız sorun yok.

cezzza06