Bluetooth modul hc06 bağlantı

Başlatan yasargunaydin, 28 Haziran 2015, 23:51:16

yasargunaydin

Arkadaşlar merhaba;
pic16f877 ile Hc06 modül kullanarak bluetooth bağlantı yaptım ve laptopta veri alıp vermeyi düzgün yapabiliyorum.Com5 ve com8 den bağlanıyor.Bunu laptopta denetim masasından görebiliyorum ve scriptlere com5 yada com8 yazınca hemen bağlanıyor.
Fakat android telefonda hangi com dan bağlandığını, eşleştiğini göremiyorum.Com bağlantı noktasını androidde ayarlayamadığım içinde veri alıp veremiyorum.
Bu bağlantı noktasını nasıl ayarlayabilirim.
Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

baran123

Android de COM yoktur.Siz telefon ile bağlantı yapacaksanız.Telefon ile modülü eşleştirip daha sonra android için hazır veya kendi yaptığınız bir arayüz programını açıp veri alış verişi yapacaksınız.

eyupsepik

Benim gibi android programlama ile alakanız yok ise buraya bi bakabilirsiniz.  ! No longer available

yasargunaydin

Haklısın Baran,geçte olsa farkettim.Teşekkürler.Laptopta visual studio ve unityde

sp = new SerialPort ("COM8", 9600, Parity.None, 8, StopBits.One);
         sp.Open ();

bunları yazıyor idim ve bağlanıyordu.
Androidde nasıl bir bağlantı codu yazıcam şimdi işler karıştı...

baran123

Android programlama gerekiyor.Bunun için ya sıfırdan Android programı yazacaksınz yada App invertor kullanarak yarın saatte algoritma kullanarak yapacaksınız.Android programalma bilmiyor iseniz basit bir çözüm olarak App invertor'u tavsiye ederim.Youtube deki örneklere bakarak çözüm bulabilirsiniz.

yasargunaydin

Dediğin programa bakacağım.Unity diye bir proğram var.bununla basit androide proğramlar yazıyor idim.Bluetooth için yazdımda ama eşleşme yapıyor ama veri aktarımını yapamadım.

Recep METE

Blueterm uygulamasını cep telefonuna indirip dener misin?
printf(lcd_putc,"\f  Ne kadar okursan oku, bilgine, yakışır şekilde davranmıyorsan cahilsin demektir.  \n   semfero");d

kantirici

Bu konu hakkında internette bolca kaynak var. Ayrıca android adt de sample projelerde bluetooth chat adlı program var. Tüm atraksiyonlar oradakine benzer şekilde dönüyor.

yasargunaydin

blueterm 2 indirdim ve yükledim.değişiklik olmadı yada ben yapamadım.Not connected yazıyor.bağlanamadı.Ama teşekkürler.

mesaj birleştirme:: 29 Haziran 2015, 01:53:23

Recep Bey çok teşekkürler.Blueterm bağlandım ve şuan telefonumda blueterm proğramına  data alıyorum.Fakat ben unity de yazdığım programa nasıl data alıcam artık ona çalışmalıyım.Unityde butonlar yaptım ve herbir butona bastığımda yaptığım kartta ayrı röle çektireceğim.
Unity de benim c# ta com tanıtmamam gerekiyor onu anladım ama ne yazıcamda port yerine bağlanıcam artık çalışıcağım.
Bu konudada yardımcı olabilirseniz sevinirim.

yasargunaydin

peko

" Bazıları zeka'sını iş'i zorlaştırmak için, bazıları ise kolaylaştırmak için kullanır.. "