Chrome'a java Script Virüsü bulaştı

Başlatan Mucit23, 22 Temmuz 2015, 22:42:24

Mucit23

Arkadaşlar Superaddromove denilen lanet bir virüs bulaştı. Temizleyemiyorum. Reklam atıyor sürekli.
Araştırdığım kadarıyla javascript kodları üzerinde çalışıyor. Bazı yabancı sitelerde anlatılmış nasıl silineceği ama bende işe yaramıyor. Zaten anlattıklrıda hep bilinen şeyler. AntiMalware programları bu virüsü bulamıyor. Birçok program denedim. Hiçbiri işe yaramadı.
JavaScript konsolunda görünenler aşağıdaki gibi.

Chromu resetliyorum 1 gün felan virüs görünmüyor ama sonrasında tekrardan aktif ediyor kendini. Asıl kaynak neresi bulamıyorum.

RaMu

Adwcleaner şuana kadar explorer için her problemi çözdü, denedin mi?
Sorularınıza hızlı cevap alın: http://www.picproje.org/index.php/topic,57135.0.html

Mucit23

Evet defalarca denedim. Bulamıyor hiçbirşey

crazy

Güvenli mod da taratma yapmak lazım.Bundan sonra Avg free antivirüs  programını kullanmanı tavsiye ederim.Combofix işe yaramıyor mu?

Mucit23

Combofix'i denememiştim. Az önce tarama yaptırdım. Bayağı bi bekletti beni. Ama silemedi oda. Sadece Chrome'da var bu virüs. Daha önce denedim ama tekrardan chromu kaldırıp yeniden kurayım. Combofixden sonra işe yarayabilir.

MC_Skywalker

1. temp klasörünün içini boşaltın.
2. chrome başlatan kısa yolu kontrol edin ve kısayolun sonunda sakıncalı dosyayı indiren link eklenmiş mi bakın.
3. chrome içindeki eklentiler ve arama sağlayıcıları kontrol edin. bunlar bozulmuş olup sizi zaralyı indirmek için yanlış yönlediyor olabilir.
4. internette bedava hiçbirşey yoktur. birşekilde karşılığını ödersiniz.

engerex

Zemana Anti-Malware ile taratmayi dene.