CCS C'de Kod Koruma için ne yapılmalı?

Başlatan musti463, 30 Ağustos 2015, 19:06:09

musti463

CCS C'de yazdığım kod'a #FUSES PROTECT komutunu eklememe rağmen 18F46K22'ye PicKit3 ile yükledikten sonra. Tekrar okuttuğumda, kodu okuyabildim. Neyi yanlış veya eksik yapıyorum?
Mustafa Emir SADE

Recep METE

Arkadaşım bu işlemi bir kez daha dener misin muhtemelen düzeldiğini göreceksin.Bazen bilgisayar kaynaklı sıkıntılar buna sebep olabiliyor.Çünkü başka yolu yok
#fuse PROTECT //kod hafızasını okumasını önlemiş olur.
#fuse PROTECT 50% // kod hafızasının yüzde ellisinin okunmasını önler.
#fuse WRT //  yazma işlemini korumaya alır.
#fuse CPD //data EEPROM kod korumasını aktif yapar.

Bildiklerim bunlar, sorun devam ederse buraya yaz başka alternatif çözümler bulalım.
printf(lcd_putc,"\f  Ne kadar okursan oku, bilgine, yakışır şekilde davranmıyorsan cahilsin demektir.  \n   semfero");d

tekosis

pickit3 programı konfigürasyon ayarlarını hex dosyasından mı çekiyor yoksa program üzerindeki ayarları mı kullanıyor. sanırım böyle bir ayar vardı.
İlim ilim bilmektir, ilim kendin bilmektir, sen kendin bilmezsin, bu nice okumaktır.

musti463

@tekosis öyle birşey aradım hocam menü sekmelerinde ama göremedim. En kısa zamanda @Recep METE hocamın da dediklerini test edeceğim
Mustafa Emir SADE

fahri-

Arkadaşlar yalnız dikkat edin. Pikkit3 CCS C deki fuse larda ayarladığınız şekliyle her işlemci için protect yapmıyor. Programlayıcıdaki Configuration menüsünden her işlemciye özel configuration bitlerinden ayarlamanız gerekiyor.

musti463

PicKit3 'de ayar yapmaya gerek kalmadan Recep hocamın paylaştığı komutlar çalıştı. Teşekür ederim herkese
Mustafa Emir SADE