500KHz Optokuplör

Başlatan G-Kocak, 10 Eylül 2015, 17:06:42

G-Kocak

Selamlar

Yurt içinden temin edebileceğim mikroişlemci çıkışındaki 500KHz'lik sinyal ile 24V'luk bir servo sürücüyü kontrol edebileceğim hızlı optokuplör arıyorum. Bulduklarımın kontrol voltajları düşük yada frekansları. Nereden temin edebileceğim hakkında fikri olan arkadaşlar var mı?

İyi Çalışmalar

magnetron

z

Herhangi bir hızlı optonun çıkışına sadece tek transistörle devre kurman yeterli.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

elo1

ipek

6N136 ile televizyonların video sinyali izole ediliyor.yaklaşık 6Mhz,Lineer olsun dersen IL300.

z

Eğer ofset değeri çok çok önemli değilse analog sinyalleri izoleli olarak aktarmak sorun değil. Ama ADC ile değerlendirilecek sensör sinyallerinde bu izolasyon başlı başına bir sorun.

Mesela ses sinyalini ele alalım.

1v pp genlikli 3v ofsete sahip sinyali karşı tarafa aktardığımızda ofsetin 2v ve genliğin 0.5 pp olması hiç sorun değil. İlave kazanç vs ile sorunun üstesinden kolayca gelinir.

Fakat sinyali 1vpp ve 3v ofsetle aktarmak şart ise işte sorun o zaman başlıyor.

Edit: Konuyu karıştırmışım. Cevabım analog sinyallerin izoleli aktarımı üzerine olan başlığa ait olacaktı.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

G-Kocak

6N136 serisinin kontrol voltajlari düşük bana min. 24V ve yer  sıkıntısından dolayı en az malzeme ile çözmem lazım  @magnetron un önerdiği malzeme hoşuma gitti onu kullanacağım

İyi çalışmalar

skara1214

Alıntı yapılan: elo1 - 10 Eylül 2015, 18:42:06
10 MBit/s'ye kadar, her işte kullanılabilir. Ben kullandım.
Bu 5 volta kadar destekler 24 v a olmaz
Herkes ölür ama herkes gerçekten yaşamaz