Güncelleme Sonrası aldığım hata(ESP8266)

Başlatan sfiber, 15 Eylül 2015, 23:09:49

sfiber

Merhaba herkese;
Bir süredir ESP8266 ile çalışıyorum ve son zamanlardaki busy probleminden dolayı güncelleme yapma gereği duydum. Güzelce güncellendi ama sorun sonrasında baş gösterdi GPIO_0 pinini higha çekip denedim,low da bıraktım sonrasında ama sorun hep aynı.Devamlı şu bilgileri alıyorum uartdan.Ne yapmam gerek,bu tarz bir sorunla karşılaşan oldu mu?

Serial port COM11 opened
À€€,,,ƒ‹–ƒ'—,—,––,X-ƒŠ,,,™ƒ‹
ƒ–—,—,'–†\%,,Š,ƒƒ–ƒ'—†—,'–†P‡-ƒ†,,ƒ‹–ƒ–—†—,—'–†\-ƒŠ,†™ƒ‡‹–ƒ'—†—†––,\-Š,†ƒƒ‹žƒ'—†—†—'–ŠX-ƒŠ,†,™ƒƒ–ƒ–—,—†—'–Š\-ƒ†,,Ùƒƒ‹žƒ'—Š—†—'–†X‡-ƒ,,†,ƒƒ‹žƒ'—Š—,—'–†P‡%,,Š,‡žƒÖ—†—,Ԟ,X-ƒ†,†ƒƒ‹žƒ'—†—†—'–†P%,,Š,‡‹žƒ'—Š—†—'–†P‡%,,Š,‡ƒ'—Š—Š—––,\-ƒŠ,†,™ƒƒƒ–—,—†—–žŠX-ƒ†,,...ƒ'—,—Š—'–,X-ƒ†,,ƒ‡ƒ'—,—,––,\‡%,,Š,‡‹–ƒ'—†—,—'–†P‡%,,Š,ƒƒ‹žƒ'—,—,—'–,\‡-ƒ†,,ƒ‹
ƒ–—,—Š–ž,X-,,Š,‡žƒ'—†—,—'–,\%,,Š,‡–ƒ'—,—,––,\-,,,‹
–ƒ'—†—Š––,X-ƒ,,†,‡‹žƒ'—†—,—'–†X‡%ƒ†,,ƒ‹ƒ–—,—Š—'ž,X-ƒ†Š‡ƒ‹–ƒ'—Š—,—'–†\-ƒŠ,†™ƒƒƒ'—†—,––,\-ƒŠ,†™ƒƒƒ'—†—,––,\-,,Š,ƒ‡‹žƒ'—Š—†—'–,X-ƒ†,†™ƒƒ–ƒ'—,—Š––,\-,,†ƒƒ–—,—Š—'–,\%,,†ƒƒËƒ'—†—,––,\-ƒŠ,†,™ƒƒ–ƒ'—†—Š'–†P‡%ƒ,,Š,‡
žƒ–—,—†W'–†XG%,,†™ƒƒ–ƒ–—,—†—–žŠX-ƒŠ,Š,‡‡‹žƒ'—Š—†—––,\-Š,†™ƒ‡žƒ'—Š—†—'–†X‡-ƒ,,Š,ƒ‡‹žƒ'—Š—†—––,\-,,†,‡žƒ–—,—Š––,\-ƒ†,,ƒƒƒ'—†—,—'žŠX-ƒ†,,™ƒ‡‹ƒ–—†—,––,\-ƒ†,,‹
žƒ–—,—†—'–ŠX‡-ƒ†DŠ,‡žƒ'—†—,—––†X-ƒ†,,ƒ‹
ƒ–—,—†—'žŠX‡-ƒŠ,,™ƒƒ‹–ƒ'—†—,––†P‡-ƒ†,™‡
ƒ–—,—Š—––,X-ƒ,,†™ƒƒƒ'—,—†—'–†X‡%,,†,ƒ‡‹žƒ'—†—,––,\-,,ƒ‡ƒ'—Š—†—'–†P‡-,,†ƒƒ‹žƒ'—†—,—'–,X-ƒ,Š,‹
ƒ–—,—Š'žŠX-ƒ†,,ƒ‹ƒ–—,—†––,PŸ-ƒ†,†...‹–ƒ'—Š—,—'–†P‡-ƒ,,Š,‡‡‹žƒ'—†—,––,\‡%,,,ƒ‹
žƒ'—,—,—Ö–ŠX‡-ƒ†,,‹
ƒ–—,—Š'–†\%ƒ†,,‡žƒ'—Š—†—'–†X‡-ƒ,,,‡Ëƒ'—†—Š––,X-ƒ†,,,™ƒ‹
ƒ–—,—†—'–,\%ƒŠ,†ƒ‡‹–ƒ'—Š—†—'–,X-,,†ƒ‡‹–ƒ'—†—,—'–,\-,,†ƒ‡‹žƒ–—Š—†—'–†P‡-ƒ,Š,‡žƒ–—,—,,––,\-,,††™ƒ‹ƒ'—,—Š—––,\‡-‡†,,‡žƒ'—Š—†––ŠX-ƒŠ,†™ƒƒ–ƒ'—,—Š–žŠX‡-ƒ†,,,‡‹–ƒ'—†—ŠU'–†\%ƒ,†,‹
žƒ'—Š—†—'žŠX-,,Š,‡‹–ƒ'—†—,—'–,\%,,†,‡‡‹žƒ–—,—Š—––,XE-ƒ†,,ƒ‹
žƒ'—Š—†'–†P‡%,,†,‡‹žƒ'—†—,––,\-,,,ƒƒ–ƒ'—†—,W'žŠX-‡Š,†™ƒƒ–ƒ'—†—†––†\‡%ƒ,,,ƒ‹
ƒ'—†—,––,X-ƒ†,,ƒ‹ƒ'—†—,'–†P‡-ƒ†,,ƒƒ–ƒ'—†—†'–†P‡%,†Dƒƒƒ–—†—,—'–ŠP‡-ƒ,,Š,‡žƒ'—†—,–žŠP‡-ƒ†,,ƒ‹
ƒ–—,—,—'žŠX‡%Š†Š,‡‡‹–ƒ'—†—,—'–†P‡%,†Š,ƒ‹
žƒ'—†—,—'–†\-ƒŠ,†™‡‹žƒ'—Š—,—'–,\-,,†ƒƒ‹–ƒ'—,—,––,\-,,†‡ƒ'—†—,—––,‡-ƒ†,,ƒ‹
žƒ–—,—Š—'–†X‡-ƒ†,,ƒ‹
ƒ–—,—Š–ž,X-ƒ†,ŠÙƒ‡
žƒ–—†—,Ö–†P‡-,,†ƒƒƒ–—,—Š—'žŠX‡-ƒ†,,‹
žƒ–—Š—†—'–ŠX‡-ƒ†,,ƒ‹
žƒ–—,—†—'žŠX-ƒ,,Š,ƒƒƒ–—,—Š––,\-,,,ƒƒ–ƒ'—Š—,—'žŠX-ƒ†,,ƒƒ–ƒ'—,—Š—'žŠP‡-ƒ†,,ƒ‹
ƒ–—,—†—'–ŠX-ƒ†,,,™ƒ‹ƒ'—†—,––,X-ƒ†,,Ù‡‹žƒ'—Š—†—'–†P‡-†,,,‡
ƒ–—,—†—'–†P‡%ƒ†,,ƒ‹
ƒ–—,—Š'–†\-ƒŠ,†Ùƒƒ–ƒ'—†—,—'–†\‡%,,Š,ƒžƒ'—Š—†—'–ŠX-ƒ†,,™ƒƒ–ƒ'—,—Š–ž,X-ƒ†,,™ƒƒ–ƒ'—,—Š—'žŠX‡-ƒ†,,‹
žƒ'—,—†—'žŠ\-ƒ,,,ƒ‹
ƒ–—,—†—'žŠX%,,†‡‡‹žƒ'—,—†—'žŠX-‡Š,†ƒƒ‹žƒ'—†—,—'–†P‡-,,†,‡žƒ'—,—Š—–ž,\-,,†™ƒƒƒ–—,—Š––,\%ƒ††Š,‡‡‹–ƒ'—†—,––,\‡-ƒ†,
Serial port COM11 closed

mehmet

Seri port hızını değiştirebilir misin?
9600 veya 115200...
Olan olmuştur,
olacak olan da olmuştur.
Olacak bir şey yoktur.
---------------------------------------------
http://www.mehmetbilgi.net.tr

sfiber

Alıntı yapılan: mehmet - 15 Eylül 2015, 23:26:44
Seri port hızını değiştirebilir misin?
9600 veya 115200...

aynı şey hocam,115200 de çok hızlı sadece

mehmet

Yanlış bir durum söz konsu bence, yeniden güncelleme
yapabilir misiniz?
Olan olmuştur,
olacak olan da olmuştur.
Olacak bir şey yoktur.
---------------------------------------------
http://www.mehmetbilgi.net.tr

sfiber

yok hocam 3 denemede de aynı şey.Fırat Devecinin sitesindeki update i gerçekleştirdim.

mesaj birleştirme:: 16 Eylül 2015, 00:18:21

Sorunu çözdüm,yararlandığım site şudur;
https://ukhas.net/wiki/esp8266_firmware_update

eğer sizde böyle bir problemle karşılaşırsanız birkaç pif noktasına dikkat ederek bu sorunu çözersiniz.Sorunun tam olarak neyden kaynaklandığını da anlamadım aslında.Doğruluğundan emin olduğum şekilde 3 kere denedim,bakalım bundan sonra nasıl tepki vericek esp8266.

MrDarK

sfiber hocam, onun yanında bir pin daha var GPIO2. Ona değdiğinizde gnd ile böyle yapabiliyor. Ben ilk anda fark edemeden GPIO2'ye gnd verdiğimde dediğiniz gibi olmuştu :)

Bu arada bu modüle hayranım. Arduino ile kodlanması ise bi harika.
Picproje Eğitim Gönüllüleri ~ MrDarK

sfiber

@MrDarK hocam dediğiniz şekilde bir hata olması muhtemel ama üç kere denedim ve üçündede aynı sorunla karşılaştım ve bu süreçtede iki kere kabloları baştan söküp taktım.Benimde hoşuma gidiyor bazı yönleri ama hala esp8266 üzerinde kurdduğum access pointi nasıl kapatacağımı bulamadım,ap nin adınıda değiştiremiyorum ESP8266 olarak kaldı.

MrDarK

Alla alla :) Nedense ben hiç böyle sorunlar yaşamadım. Tek yaşadığım sıkıntı AP'in android tarafından bağlanmama problemiydi, pc'den bağlanıyorken android bağlanmıyordu görmesine rağmen. Onuda ESP için yazılan arduino kodu ile çözdüm. Bence mevcut firmware kullanmak yerine amacınıza uygun usarttan kumanda edebileceğiniz arduino ile kodu yazdırın :) Bu sayede AT komutlarından kurtuldum şahsen :)
Picproje Eğitim Gönüllüleri ~ MrDarK