Online Ücretsiz Gömülü sistemler Sertifika Programı

Başlatan Niyazi_SARAL, 21 Eylül 2015, 13:18:42

Niyazi_SARAL

Yoğun istek üzerine 15 Eylül tarihinde son bulacak Online Ücretsiz Bilişim Sertifika Programımız 15 Ekim tarihine uzatılmıştır. 15 Ekim tarihine kadar sertifika programlarımıza katılan ve sınavlardan gerekli başarıları elde edenlere ücretsiz sertifika gönderilecektir.

Çizgi Tagem

"Eğitimli insanlar topluma borçludurlar. Bir işin nasıl yapılabileceğini biliyorken bir başkasının yapamadığını görüp susmaları kendilerini yetiştiren o topluma ihanettir."  Bilgi paylaştıkça çoğalır

Gökhan BEKEN

Hocam iyi hoş da, neden tek bir sertifika sınavını geçip sadece o sertifikayı alamıyoruz?

Bu üç sınavı geçmek neden zorunlu, bunun sebeplerine dair konuşmak ister misiniz?
Alıntı YapGömülü Sistemler ve Mikro Denetleyiciler Sınavı   
Texas Instruments MSP430 ile Programlama Sınavı   
C++ programlama Dili Sınavı

Bir insanın gömülü sistemler hakkında bilgili olduğunu texas bilmesine mi bağlıyorsunuz?
MSP430 bilen MSP430 biliyordur, bu onun belgesidir, ben MSP430 kullanmıyorum kullanmak da istemiyorum, bu neden diğer seritifikaları almama engel olsun ki?
Özel mesaj okumuyorum, lütfen göndermeyin.

MCansız

Alıntı yapılan: Gökhan BEKEN - 21 Eylül 2015, 14:26:20
Hocam iyi hoş da, neden tek bir sertifika sınavını geçip sadece o sertifikayı alamıyoruz?

Bu üç sınavı geçmek neden zorunlu, bunun sebeplerine dair konuşmak ister misiniz?
Bir insanın gömülü sistemler hakkında bilgili olduğunu texas bilmesine mi bağlıyorsunuz?
MSP430 bilen MSP430 biliyordur, bu onun belgesidir, ben MSP430 kullanmıyorum kullanmak da istemiyorum, bu neden diğer seritifikaları almama engel olsun ki?

katılıyorum en azından c++ programlama ayrı olmalı

Niyazi_SARAL

Gömülü Sistemler kabaca 3'e ayrılabilir.

- Genel Bilgiler (dijital elektronik, mikrodenetleyiciler ve işlemciler..vs)
- Mikro denetleyiciler detaylı bilgiler (bu konu işlemci bazlı olduğundan ikiye ayrılıyor sertifika programları)
- Programlama (C++ olduğunu kabul edersiniz.)

Mantığımız buydu. Yakında yazılım için daha detaylı sertifika programlarımız başlayacak.
"Eğitimli insanlar topluma borçludurlar. Bir işin nasıl yapılabileceğini biliyorken bir başkasının yapamadığını görüp susmaları kendilerini yetiştiren o topluma ihanettir."  Bilgi paylaştıkça çoğalır

patasana

engerex

Niyazi_SARAL

Bir sertifikanın geçerliliği sertifikaya veren kurumun itibarı ile orantılıdır. Sertifikasyon sınavları, söz konusu eğitim süreçlerinin hedef ölçülere uygunluğunu değerlendirmekte, bilgiye gerçekten egemen uzmanlarla, bildiğini varsayanları birbirinden ayırmaktadır.

Doğal olarak uzaktan eğitim amaçlı bir platformun evde tek başına girebileceğiniz sınavları ile verilen sertifikalar güvenli sınav alanlarında tek başınıza ve kamera sistemi ile takip edildiğiniz sınavlar sonunda alacağınız sertifika ile aynı değerde değildir.

Çizgi Tagem e-kampüs platformunun temel amacı bilişim alanında insanları eğitmektir. Ölçme ve değerlendirme sınavlarını farklı kişilere farkı denemelerinde binlerce soru içinden seçilerek hazırlanan bir sınav sistemi olarak kurguluyoruz. Böylece kullanıcı defalarca farklı sorular ile öğrendiğini görecektir.

Bu arada sizin sertifikanızı sorgulayanlara söylenebilecek tek söz "Gir kardeşim bir sınava %70 başarı elde et, sonra konuşalım.." demek olmalıdır.

X-Fi

Alıntı yapılan: Niyazi_SARAL - 22 Eylül 2015, 13:33:28
Bu arada sizin sertifikanızı sorgulayanlara söylenebilecek tek söz "Gir kardeşim bir sınava %70 başarı elde et, sonra konuşalım.." demek olmalıdır.

Hocam iddalı bir laf olmuş iş görüşmesinde ya da mesleki çevresinde bunu söyleyebilen sertifika sahibi insanlar varsa tanışıp bir sohbet etmek isterim.
http://www.coskunergan.dev/    (Yürümekle varılmaz, lakin varanlar yürüyenlerdir.)

veliusta