Elektronik kart tasarımı için gereken komponentleri nereden alabiliriz ?

Başlatan armas, 30 Eylül 2015, 21:32:44

armas

Daha önce devre tasarımı konusunda profesyonel bir çalışma yapmadığım için soruyorum bu soruyu. Denetleyiciden tutun da aklınıza gelebilecek sensör vs komponentleri uygun fiyatlara nereden temin edebiliriz. Mesela şuan üzerinde çalıştığımız projede ivmeyi ölçmek gerekecek. Sparkfun'ın vs şirketler ADXL345'i kullanarak hazır devre haline getirmişler ancak çok pahalı. ADXL345'i alıp devresini kendim çizsem daha ucuz olur diye düşünüyorum.

http://www.analog.com/en/products/mems/mems-accelerometers/adxl345.html#product-samplebuy

Şu sitede komponentin toplu satışlar için fiyatı konulmuş. 5-10 adet aynı fiyata alabileceğim bir yer var mı? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

ohacagatay

Some people believe çiğ köfte is a matter of life and death, I am very disappointed with that attitude. I can assure you it is much, much more important than that

Tagli

Ek olarak, ohacagatay'ın saydığı bu firmaların Türkiye'de anlaşmalı ithalatçıları da var, gümrük ve kargo ödemeden sadece +KDV ödeyerek ürünlere faturalı olarak sahip olabiliyorsunuz.

Mouser -> ROM Elektronik
Farnell -> Yıldırım Elektronik
Digikey -> Bunu unuttum ama bir arkadaş olduğunu söylemişti.
Gökçe Tağlıoğlu

mufitsozen

Alıntı yapılan: Tagli - 30 Eylül 2015, 21:44:00
Ek olarak, ohacagatay'ın saydığı bu firmaların Türkiye'de anlaşmalı ithalatçıları da var, gümrük ve kargo ödemeden sadece +KDV ödeyerek ürünlere faturalı olarak sahip olabiliyorsunuz.

Mouser -> ROM Elektronik
Farnell -> Yıldırım Elektronik
Digikey -> Bunu unuttum ama bir arkadaş olduğunu söylemişti.

Digikey -> Demsay Elektronik (cem bey) ve Ekol ltd. haftada 1 yuklemeleri var.
Aptalca bir soru yoktur ve hiç kimse soru sormayı bırakana kadar aptal olmaz.

tekosis

http://www.ekom-ltd.com ile bir görüş. haftada iki yüklemelerinin olduğunu söylemişlerdi. ürün 8-10 gün içinde elime geçti.

mesaj birleştirme:: 30 Eylül 2015, 23:59:10

Alıntı yapılan: mufitsozen - 30 Eylül 2015, 22:30:34
Digikey -> Demsay Elektronik (cem bey) ve Ekol ltd. haftada 1 yuklemeleri var.
bu iyi imiş hocam.
İlim ilim bilmektir, ilim kendin bilmektir, sen kendin bilmezsin, bu nice okumaktır.

mufitsozen

Alıntı yapılan: tekosis - 30 Eylül 2015, 23:57:54
http://www.ekom-ltd.com ile bir görüş. haftada iki yüklemelerinin olduğunu söylemişlerdi. ürün 8-10 gün içinde elime geçti.

mesaj birleştirme:: 30 Eylül 2015, 23:59:10
bu iyi imiş hocam.

ben persembe gunu siparis verdim
sali gunu geldi
Aptalca bir soru yoktur ve hiç kimse soru sormayı bırakana kadar aptal olmaz.

Melih1802

Sadece Elektronik malzemeyse benim için Digikey ( ekom ) neredeyse standart oldu, ölçü aleti havya Osilaskop gibi ürünler içinse Farnelli tercih ediyorum.

Ekom fiyatları daha uygun.

Recep METE

Bende de malzeme siparişinde "Direnç.net" ayak alışkanlığı yaptı.Diğer siteler bakıyorum sonuçta hep oradan sipariş veriyorum.
printf(lcd_putc,"\f  Ne kadar okursan oku, bilgine, yakışır şekilde davranmıyorsan cahilsin demektir.  \n   semfero");d

Gökhan BEKEN

Alıntı yapılan: Recep METE - 01 Ekim 2015, 07:45:44
Bende de malzeme siparişinde "Direnç.net" ayak alışkanlığı yaptı.Diğer siteler bakıyorum sonuçta hep oradan sipariş veriyorum.
Onlar ebay gibidir, garanti veremezler. En fazla bozuksa geri alırlar ama, siz malın sıkıntılı olduğunu takar takmaz anlamayabilirsiniz, müşteriye yolladıktan 3 hafta sonra fark edilebilir. Eğer benim gibi amatör çalışıyorsanız, sıkıntı yok, ama müşterileriniz varsa, profesyönel firmalarla çalışın.
Ancak farnell, digikey'den alınan malı gönül rahatlığıyla kullabilirsiniz. Ekomdan pazartesi veya perşembe sipariş geçerseniz 2-3 günde elinize ulaşır.
Özel mesaj okumuyorum, lütfen göndermeyin.

cosine

t2

Alıntı yapılan: aydınD - 04 Ekim 2015, 20:11:34
Takip
Çok önemli bilgi. İyi ki takip ediyorsunuz.  tebrik ederim. 

aydınD

Bu kadar keyif alacağınızı bilseydim sizin için daha önceden paylasirdim..

taylanaker

Özdisan Elektronik, elektronik komponent sektöründe 40 yıldır hizmet vermekte olan bir firma. Merkezi İstanbul'da olan firmanın Karaköy, Ankara, İzmir ve Bursada şubeleri var.

Aynı zamanda 100.000 adetlik ürün yelpazesini, www.ozdisan.com üzerinden online alışveriş imkanı da sunuyor. Aynı gün kargo imkanı ve sepette yapılan alışveriş tutarına göre artan bir indirim oranı ile kullanıcılarına avantaj sağlıyor.