HDD ye ses kaydı hakkında

Başlatan murat79, 02 Eylül 2005, 10:09:17

murat79

arkadaslar  su  yapmaya  calistigim  ses  kayıt  çihazı  ile  ilgili  bi miktar  yol  katettim  lazkin  testlere  basllamak  için  şirketimizde  kullanılan  santralin  dahili  hatlarından  birini  kullanmaya  karar  verdim buraya  karar  bir  sorun  yok  lakin  sorun  surada  baslıyor  ses  i  sample  ını  alabilmek  için araya girdigimde  saple  alacak  olacan  cihaz  sesin  dahili  telefona  gitmesini  engelliyor  yani  hattı  kesiyor  bu  hatta  sanki  bir  paralel  telefon  gibi  nasılş  girerim  ?
------------------------------------------------------- Kim Ne Derse Desin Kim Ne Söylerse Söylesin  Sen Gel Ne Olursan Ol Yine Gel

CaFFeiNe

ben olsam böyle bir devre denerdim direncide 10-20K filan kondansatörüde 100-300n filan seçerdim tabiki bunlar şu anda aklımdan geçenler çalışırmı bilmem farazi konuşuyorum

cozturk

Arkadaş amerikayı tekrar keşfetmek çok zoriş. bir tane hazırını al. baka baka yap. kopyalaman şart değil. bu giriş katını bile yapsan senin için büyük zaman kazancıdır. aylardır tırmalayacaksın. arpa boyu yol gidemezsin. kusura bakma bunları samimiyetle söylüyorm.  gerçek bunlar. daha çok şey çıkacak uğraşacağın...

13 YTLye Modem alıp onun girişine baksan olmaz. çünkü modem, hattı açarak kendisi hatta girmektedir. Sana parallel gibi birşey lazım. umarım kaızmamışsındır. "kolay" gelsin

murat79

sevgili cozturk  arkadasım  solediklerin  cok dogru  olabilkir  lakin  ben  birşeyi yaparken  aynı zamanda  bir  cok  şeyi  ögrendiğim  kanısındayım  bu  yuzden  sora  sora  bagdat  bulunur  derler  bagdata  giden  ucakda  var  otobuste  ama  bazıları  kestirme  v e luks  olan  ucak yolunu  secer  ama  bazılarının  bu  lukse  sahip olmadıklartı  için  otobusle  yada  baska  yolları  denerler  buda  baya  bir  zaman alır fakat  malesef  luks yolculuk  onların  ımkanlarını  zorlamaktadır  gelelim  bakarak  yapmaya bakarak  kopyalamak bana  hiç  bişi  ogretmez  sadece  kopyalamıs  olurum  ama  bu  sekılde  mantıgı  da  ögrenmiş  oluyorum  

Başınızı Agrıttı isem  herkesden  affola

bu arada caffeine arkadsın  önerisi  işe  yaradı  su  an  :)
------------------------------------------------------- Kim Ne Derse Desin Kim Ne Söylerse Söylesin  Sen Gel Ne Olursan Ol Yine Gel

SpeedyX

@cozturk
Evet o bağlantı bencede olur çünkü MT8870, MT8880 gibi dtmf decoder,encoder entegreleri bile hatta o şekilde bağlanıyor, sonuçta amaç hattı izlemek yani hattan bilgi alıp bilgi göndermek amaç bu olunca bizim amacımızın, mt8870 in amacından farklı bir yanı kalmıyor, bu şekilde düşünerek hatta nasıl bağlantı yapılacağı kararlaştırılabilir diye düşünüyorum.

murat79

arkadaslar  şimdi  hat ı  kesmeden  paralel  baglantı  seklı  okey  onda  artık  sorunumuz  yok  şimdi  birde  hat  durum  kontrolu  lazım  yanı  hat  ın  acık  yada  kapalı  oldugunu  anlamamız  lazım  işte  bunun  içinm  yanlış  hatırlamıyorsam  yıldırım ak  hocanın  akıldefterinde  bir  kac  ornek  vardı optocuplor  lerle  yapılan  basit  ama  calısan  baska  devre  orneklerı olan arkadaslarımız  varsa yada  fikir  verebilecek  yardımlarınızı  bekliyoru8m  

Projenin Bu Aşamasına Kadar  Yardım eden  tum  arkadaslara  cok  teşekkür  ediyorum  bu  arada

cozturk

2 tane harici hattı bağla da gör anyayı ve de konyayı:)
16f877 ile çok hat olmaz. olaya bira uzaktan bakmak, önec hesap kitap yapmak..

SpeedyX

Alıntı yapılan: "cozturk"2 tane harici hattı bağla da gör anyayı ve de konyayı:)
:) orasını bilmem, telekominikasyon mühendisi yok mu?

murat79

hocam  senın  yardımdan  cok  bukadar  tepki  vermeni  nedense  anlamıs  değilim  herneyse  olay  cok  basit  1  877  kullanıcama  4 veya 6  tane  kullanırım  cokda  sorun değil  dahada  olmadı  adc8031  yanına  628  kullanı8rım  sorun  donanımın  ne  kullanılacagı  degılkı  sorun  mantıgı  anlamak  ki  sizin  bu  mantıgı  anlatmamakta  ki  tavrınızı  artı  bu  kadar  yapıcı  yerine  yıkıcı  olusunuzu  anlamıyorum  neyse  tabiki bu  benım  fıkrım  belkıde  yıkıcı  değil  gercekcisinizdir  ama  benım  gorusume  gore  boyle  bir  platformun  bir  kurulus  amacı  olmalı  eger  amator  arkadaslara  (  ben dahil ) yardımcı  olmak  bunun  la  birlikte  sizlerinde  pratigini  arttırmaksa  bırakında  ogrenelim yok  ogretmeye  niyetiniz  yoksa  bari  yıkıcı  olmayalım  susalım  bence  en  dogrusu  bu  olur  birilerinin  hevesini  yıkmak  onun  ilerlemesine  mani  olmaktan  baska  bişi  dildir  bence  kusura  bakmayın  biraz  kaba  bi  tavırla  yazdım  belki  bu  yazıyı  ama  bir  kac  gundur  yardım  istegime  bircok  arkadas  cevap  verirken  bir  arkadas  ısrarla  bana  kendi yapmıs  oldugu  bir  cihazı  satmak  icin  ugrasıp  durunca  insanın  sinirleri  bozuluyor yinede  herkese  yapmıs  olduklarından  dolayuı  teşekkür  ederım  bu  arada  sunuda  yazmayı  unutmadan  belirteyimki  bu proje  bittiginde  belki  burada  yayınlamıcak  olsam  dahi  bu  durumdan  sonra  kesinlikle  yayınlamaya  karar  verdim

cozturk

Üslubum için özür dilerim.
Dünyanın en zor işlerinden biri de,  birşeyin nasıl yapılacağını bilip de onun nasıl yanlış yapıldığını izlemektir demişler.
http://abone.turk.net/s-yildirim/homepage_dosyalar%5Csozler.htm

murat79

hocam  madem  yanlış  oldugunu  goruyorsun  neden  dogru  yolu  gostermek  yerine  kucumsuyorsun  dogrusunu  gosterki bizde  ögrenelim zira  zaten  buraya gelip  birkac  satır  yazmamızın  genel  amacı  birşeyler  öğrenmek değilmi  en azından  benim  amacım bu  yok  burada  birşey  öğrenemeyeceksek neden  burada  soru  sorup  zaman  harcıyoruz  sorarım size  yada  sizler  bizlere  yardımcı  olmayacaksanız  neden  buraya  geliyorsunuz  nasılsa  yapmak  istediginiz  projelerde  gayet  iyisiniz  bizlerin  yardımına  yada  fikirlerine  ihtiyacınız  yok  değilmi  ?

Bir okçu hedefi ıskaladığında hatayı kendinde arar. On ikiden vurulmamak asla hedefin suçu değildir. Nişan alma yeteneğini geliştirmek istiyorsan kendini geliştir. (Gilbert Arland)

http://abone.turk.net/s-yildirim/homepage_dosyalar%5Csozler.htm

aster

Unuttuğunuz bir şey var demiştim, (ben bile unutmuşum üstüne 1 sayfa msj yazılmış)  :oops:
konu burada tıkanmış kalmış
evet unuttuğunuz bir şey var dostlar   :?:  :?:  :?:   :!:

z

Zil voltajı ? Hat ile empedans uyumu ?
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

nazima

http://cache.national.com/ds/TP/TP3054.pdf

TP3057      2.20$    

belki bu hazır codecten aldığın datayı bir micro işlemciyle fat32 formatına cevirip harddisk'e yazabilirsin.
her port için 1 adet kullanıp chip select 'le seçmen gerekecek.
Cevabın bir parçası değilsen,sorunun bir parçasısın demektir..  Rafi Eitan

CaFFeiNe

@aster
yine unuttun galiba :)
söyle şu unutulan şeyide meraktan kurtulalım :)