Pic ile ısd2590 entegresi kontrolü

Başlatan Emre MERMİ, 01 Ocak 2016, 18:48:36

Emre MERMİ

Merhaba hocalarım, yaptığım bir devrede müzik çalmasını istiyorum bu yüzden ısd2590 ile yapılmış devre ile birleştirip ana devreden yollayacağım sinyalle müzik çaldıracaktım.  Isd 2560 devresinde iki buton var start ve stop butonu. Start pinini sıfıra çekinde çalmaya başlıyor stop pinini bire çekince duruyor. Ben bu pinleri direk pic pinlerine bağlayıp bu şekilde kontrol etmeye çalıştım ama olmadı. Yani çalışıyor ama kararsız çalışıyor. Bunun nedeni ne olabilir nasıl daha kararlı çalışır ? Teşekkürler

OG

2560 da adreslemeyi pinlere paralel kodlama yaparak veriyorsun, kullanımı o sebeple kolay ama çok pin var. 2590 da ise MCU vb ile.
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

Emre MERMİ

Alıntı yapılan: OG - 01 Ocak 2016, 19:27:02
2560 da adreslemeyi pinlere paralel kodlama yaparak veriyorsun, kullanımı o sebeple kolay ama çok pin var. 2590 da ise MCU vb ile.
Hocam biraz dah açabilirmisiniz cevabınızı ? Paralel kodlama derken ?

skara1214

yani datayı portun her bir pini 1 biti temsil edecek olacak  yollamak. 8 bit data yollayacağını varsayalım porta dada 8 bir var  .portayı direk entegrenin paralel girişine bağlıyorsun  böylece 8 biti aynı anda yolluyorsun.en hızlı haberleşme yöntemidir
Herkes ölür ama herkes gerçekten yaşamaz

OG

Ben çok özür diliyorum. 2560 da 2590 da paralel kodlamalı.
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.