Debug'da Hafıza bölgesini kopyalama

Başlatan Mucit23, 09 Mart 2016, 12:09:35

Mucit23

Keil üzerinde STM32F7'de debug yapıyorum. Memory penceresi ile STM32F7'nin RAM hafızasını izliyorum. Mesela 0xC00FF000 ile 0xC0100000 arasını kopyalayıp bir txt dosyasına kaydetmek istiyorum. Bunu KEIL üzerinde nasıl yaparım?

z

Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

Mucit23

@z teşekkürler Yaptım şuan kayıt yapabiliyorum. Ama şöyle bir sorun var. Bu Save komutu ile kayıt yaptığım zaman dataların başına bir takım başlıklar vs ekliyor. Sanırım hex kodu olarak kaydediyor.
Örnek olarak aşağıdaki gibi

Doğrudan istenen değerleri alabileceğim bir yöntem varmıdır? Veya bu dataları ayıklamak zormudur?

mesaj birleştirme:: 09 Mart 2016, 14:20:51

Ayrıca benim datanın sonunuda bulamıyorum.

Benim kayıt etmek istediğim bölge 0xC00FF000 - 0xC011EE00 arasında. En sonki 0xC011EDFF adresindeki veriyi txt dosyasında bir türlü bulamadım. TXT dosyasının sonuna da birşeyler ekleniyor olmalı.

z

Belki hex format tipini seçebiliyorsundur. Save komutunun helpine bak yada küçük bir programla sonucları sen cevir.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

Mucit23

Abi Save komutunun yardım sayfasına baktım. Orada HEX386 formatında kayıt yapıldığı yazıyor. Kayıt formatı ile ilgili bir seçenek göremedim. Dataları bilgisayara alıp ayıklamak gerekecek.

Kameradan Ram'e Bayer RAW data alıyorum. Amacım kameranın ne kaydettiğini anlamak için dataları alıp bilgisayarda dönüştürmek. STM üzerinde Bayer Raw to RGB dönüşüm işlerini yapmak biraz zaman alacak. Bu yüzden Bilgisayar ortamında dönüşüm işlemlerini yapıp kodu STM'ye gömeceğim.

Save komutu normalde hex dosyası veriyor. Aslında kayıt yaparkende Save xxx.hex Baslangıç Adresi, Bitiş adresi şeklinde kullanmak gerekiyor.