3-way Speaker Frequency Divider Tweeter Midrange Woofer Crossover Filters HiFi

Başlatan ozgurece, 16 Mart 2016, 18:27:36

ozgurece

YAMYAM Hocam Konuyu buraya açtım Buradan Devam Edebiliriz. Hoparlör filtrelerini Kabinlere Montaj için  2 x 8  Metal klipslerden (Dişi- Erkek)satın almam gerekiyor, onları mainboarda lehimle sabitleyip daha sonra montaja başlayacağım.Ayrıca bu hoparlör filtrelerinden seste iyi düzeyde bir fark bekliyorum.

ozgurece

YAMYAM Hocam Metal Klipsleri bugün alıp ilk kabine Hoparlör Filtremizi montajladım Switch yukarı pozisyonda ,gerçekten Etkileyici özellikle Bass seslerinde fark edilir bir artış hissediliyor, Tok, tatlı Bass sesleri çok Güzel ,sizin öneriniz doğrultsunda yaptığımız izalosyon, kabin titreşimini engellemek için, İçeri konulan gevşek hurç ise iç sönümlendirme malzemesi olarak bu kabinleri orta seviyeye çıkardık. Diğer Kabinide daha sonra montaj yapacağım, basit gibi görünsede oldukça zaman alıyor.Ses kalitesine önem veren tüm Forum Arkadaşlarımız Mutlaka Hoparlör filtrelerine önem versinler.

Burada da Eski Hoparlör filtrelerinin resmi , oldukça basit kalıyor (Basic) Forumda konuyu inceleyen Arkadaşlarımız için bilgilendirme.