encoder değeri okuyup belirli değerde kontak veren hazır cihaz (?)

Başlatan zamzam23, 26 Mart 2016, 20:31:29

zamzam23

Selamlar,

Encoder ile değer okuyup makara dönüş sayısına göre kablo metraj hesaplamam gerekiyor. buna kendim devre yapmak isterdim ama o kadar zamanım olmayacak. Bununla ilgili hazır ürünler var mı bildiğiniz? Ayarlanan belirli değerde kontak vermesi de lazım tabi.

magnetron

zamzam23

mg1980

Makara dönüş sayısına göre metraj hatalı olmaz mı ? Makara boşken ve doluya yakınken çapı farklı olmalı.

f15eagle

Autonics markayı tavsiye ederim hocam. Fabrikada bahsettiğinize benzer bir uygulama yaptım. Metraj ölçüp boy kesme yapmıştım.
Yerli olsun derseniz markalarını hatırlamıyorum (atek yada alfa idi) ama siteleri, alfasanayi.com. ürünleri güzel ve kullanışlı tavsiye ederim

Erol YILMAZ

Yerli EMKO yada ENDA Sayıcılar bu işi rahatlıkla yapar...

G-Kocak

ENDA nın EC762F modeli ile havalı naylon kesen bir makinaya enkoderden gelen bilgiye göre istenilen metrajda ayarlanip kesme yaptırılan uygulama yapmistim. Tavsiye ederim ayrıca ENDA nin teknik destek ekibini arayarak takıldığınız yerde cihazın ayarlanması için yardım alabilirsiniz

argeman

zamzam23

Teşekkür ederim.

Alıntı yapılan: G-Kocak - 27 Mart 2016, 08:15:54
ENDA nın EC762F modeli ile havalı naylon kesen bir makinaya enkoderden gelen bilgiye göre istenilen metrajda ayarlanip kesme yaptırılan uygulama yapmistim. Tavsiye ederim ayrıca ENDA nin teknik destek ekibini arayarak takıldığınız yerde cihazın ayarlanması için yardım alabilirsiniz

ürünün fiyatını hatırlıyor musunuz? hangi bayiden aldınız. bayiden bayiye fiyat farkı oluyor.