DC motorun ucuna çark veya apart ne takılır.

Başlatan Recep METE, 24 Nisan 2016, 09:41:03

kayatech

Alıntı yapılan: Recep METE - 25 Nisan 2016, 00:10:08
Ben şunu merak ediyorum. Bu kadar dc motor satılıyor. Bunları çıplak bir mille satıyorlar. Hiç mi düşünmüyorlar bunun ucuna alan kişi ne takacak diye. Bunların ucuna takılan bağlantı parçaları olsa gerek. Bunları alıp da nasıl yapsam diye düşünmek saçma geldi bana.

Yapılacak işin sınırı olmadığı için şunu tak diye birşey söz konusu olamaz. Eğer mil çapınız belli ise fotokopi malzemesi satan yerlerden çeşitli boy ve ebatlarda dişli bakabilirsiniz.

Yada set olarak satılıyorlar.
Örneğin

Daha da olmadı komple solidwork tasarımı ile 3d yazıcıdan istediğiniz parçaları çıktı alabiliriz.
Tasarımı yaparsanız çıktı konusunda yardımcı olurum.

Recep METE

Ben elektrikli motor çeşitlerinde milin ucuna takılan dişlilerin motorla birlikte üretildiğini zannederdim yanılmışım.

Alıntı yapılan: kayatech - 25 Nisan 2016, 11:14:09
Yapılacak işin sınırı olmadığı için şunu tak diye birşey söz konusu olamaz. Eğer mil çapınız belli ise fotokopi malzemesi satan yerlerden çeşitli boy ve ebatlarda dişli bakabilirsiniz.

Yada set olarak satılıyorlar.
Örneğin

Daha da olmadı komple solidwork tasarımı ile 3d yazıcıdan istediğiniz parçaları çıktı alabiliriz.
Tasarımı yaparsanız çıktı konusunda yardımcı olurum.

Hocam tasarımı benim mi yapmam/yaptırmam gerekir.Yoksa  dc motora göre siz mi yardımcı olabilirsiniz.
printf(lcd_putc,"\f  Ne kadar okursan oku, bilgine, yakışır şekilde davranmıyorsan cahilsin demektir.  \n   semfero");d

z

Kümes çok pis olur ve hassas mekanik malzemeler kullanamazsınız. Tavuklar yerleri eşelerlerken mıçtıkları moku da sağa sola fırlatırlar ve moklar hiç ummadığınız yerlere sıvanır.

Bu nedenle hassas milleri falan unutun. Dikey çalışan tahta bir kapı olsun. Bu kapı bile zamanla mokla sıvanır ve çalışmaz hale gelir. Bu yüzden zaman zaman temizlik gerekir.

Kapı ile kasa arasında 1 cm kadar boşluk olsun. (1 cm boşlukdan dolayı moklar kapı kasa arasına dolup hemen sıkışmasın)

Kapıya bir ip bağla. İp çatıya kadar uzansın. Tavuklar çatıya da mok sıçratırsa yuh artık diyeceğim.

Çatıya ulaşmış ipi 8 mm gibi bir mile bağla. Mili de redüktörlü motora kuple et.

Motor mili döndürdüğünde ip mile sarılır ve kapı açılır ya da tersine kapanır.

Kapıyı biraz ağır yapman gerekebilir.

Ucuzundan şarjlı matkap alırsan ucunda mandreni falan da olur. İpin sarılacağı mili mandrene kolayca sıkıverirsin. Öbür türlü dişliyle falan bu işi zor yaparsın. Mekanik atelye vs lazım.

Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

muhittin_kaplan

Cam kaldirma motoru...

LG-D723 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ido2323

Boş ver motoru falan; keselim tavukları, pişirelim, hacıyı da çarşıya gönderelim, evde kimse yoksa gelelim.

! No longer available

Bu video işini görür;

! No longer available

Recep METE

Hocam kumes 8-10 tavuklu olacak. Hobi Tavukçuluk anlayacağın. Kümes evden 30-40 m uzakta. Her sabah kapısını açıp kapatmak zor geliyor. O yüzden uzaktan kumandalı bir sistem olabilir. Z hocam bende şarjlı Tornavida var. Onun motoru ile gösterdiğin sekilde calisma yapacağım. Limit swich kullanacagim. Uzaktan kumanda kullanacagim. Yem verme isinide dc motor ilebir ssistem kuracağım. Cam motoru, silecek motoru alıp çalışma sistemini arastiracagim. Sonuçları burada paylaşırım. Yorum Yapan herkese çok teşekkür ediyorum.
printf(lcd_putc,"\f  Ne kadar okursan oku, bilgine, yakışır şekilde davranmıyorsan cahilsin demektir.  \n   semfero");d

muhittin_kaplan

yerli malı yurdun malı herkes onu kullanmalı

https://www.youtube.com/watch?v=KTX4ascLyBY

mesaj birleştirme:: 25 Nisan 2016, 18:49:32

bir ihtiyaçmış otomatik kümes kapısı

https://www.youtube.com/watch?v=0UeLvHyFfiM

mesaj birleştirme:: 25 Nisan 2016, 18:55:30

ben dilaver turar

https://www.youtube.com/watch?v=F3IrTC3qTqQ