pic 16f877A PORTD Hata vermeci (mikro c)

Başlatan Hekimoglu, 26 Nisan 2016, 11:23:48

Hekimoglu

Merhaba Arkadaşlar..

Mikroc de pic 16f877a nın port uçlarını tanımlıyorum ama portd ucu sürekli hata veriyor program derlenmiyor hata şu şekilde ==> PORTD=0B01111111;// Individual bit access constants

void main() {
TRISA=0;
TRISB=0;
TRISC=0;
TRISD=0;
TRISE=1;
CMCON=7;
PORTA=0;
PORTB=0;
PORTC=0;
PORTD=0;

tanımlamalarım da bu şekilde acaba hata nerden kaynaklanıyor ben aradım taradım bulamadım yardımcı olursanız sevinirim.. İyi çalışmalar

M_B

Alıntı yapılan: Hekimoglu - 26 Nisan 2016, 11:23:48
Merhaba Arkadaşlar..

Mikroc de pic 16f877a nın port uçlarını tanımlıyorum ama portd ucu sürekli hata veriyor program derlenmiyor hata şu şekilde ==> PORTD=0B01111111;// Individual bit access constants

void main() {
TRISA=0;
TRISB=0;
TRISC=0;
TRISD=0;
TRISE=1;
CMCON=7;
PORTA=0;
PORTB=0;
PORTC=0;
PORTD=0;
}

tanımlamalarım da bu şekilde acaba hata nerden kaynaklanıyor ben aradım taradım bulamadım yardımcı olursanız sevinirim.. İyi çalışmalar
Aynı şekilde denedim herhangi bir hata vermedi. Kullandigini z versiyon nedir
İmkanın sınırlarını görmek için imkansızı denemek lazım.                                                             Fatih Sultan Mehmet

LukeSkywalker

Bence islemciyi yanlis seciyorsunuz. Sectiginiz islemcide portd olmadigi icin boyle bir hata veriyor olabilir.

Hekimoglu

Arkadaşlar yardımlarınız için teşekküler, sorunu hallettim kodda herhangi bir sıkıntı yokmuş, programı tekrar yükledim aynı kod sorunsuz çalıştı.. iyi çalışmalar..