Haberler:

Eposta uyarılarını yanıtlamayınız ( ! ) https://bit.ly/2J7yi0d

Ana Menü

Proton GLCD Sorunu

Başlatan erdogan2734, 12 Haziran 2016, 22:11:40

a.zorba

yalnızca merak eddim . (soy ismin mi hallac yoksa harman hallac mı yapacaksın.)
Bilenler bilir . Biz maraşlilar için şehir olarak şubat ay' i bayram ,kurtuluş ,yaz in gelmesiydi. Şimdi karalar in yas in ayı oldu.

feridund

lcd kütüphane dosyasını oynadıysan ondan olabiliyr. Kütüphanedeki ms cinsinden süreleri kısaltmıştım daha hızlı olsun diye aynı durum olmuştu bende de. bir de lcd komutları arasına en az 20 ms lik beklemeler ekle. işlemcinin hızı çok fazla geliyor. lcd ler khz seviyesinde çalışıyor bildiğim kadarıyla

muhittin_kaplan

Once donanim mi yoksa yazilim mi ona karar vermelisiniz. Plot komutu protonda pixel i set eder yada reset eder. Bunu kullanarak 128 ve icinde 64 luk bir donguyle tum ekrani yavas yavas doldurun Bakalim ne olacak?

LG-D723 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

erdogan2734

Alıntı yapılan: a.zorba - 13 Haziran 2016, 21:15:21
yalnızca merak eddim . (soy ismin mi hallac yoksa harman hallac mı yapacaksın.)
Hocam Merhaba Soyisim Hallaç öylesine iş olsun diye yazdığım yazılar, maksat öncelikle lcdyi çalıştırmak.

mesaj birleştirme:: 14 Haziran 2016, 03:39:45

Arkadaşlar ilgilenen herkese teşekkür ederim.
Sorunumu çözdüm, son yazdığım kod şu anda çok rahat çalışıyor.
Sorunumu yanlış yerde aramışım. Bağlantıya o kadar güvendim ki sürekli yazılımla uğraştım.
Son olarak devreyi bi kaldırayım masamdan dedim, o arada kablolardan birine temas etmişim bir baktım görüntü on numara çalışıyor.
Sonra lcd datasheetine baktım, besleme voltajımın nominalden biraz fazla olduğunu gördüm.
lcd besleme voltajına seri küçük bir direnç attım, şu anda herşey normale döndü çalışıyor.
İlgilenen tüm arkadaşlara tekrar teşekkür ederim.
Bir sıkıntımız daha çözülmüş oldu.
Teşekkürler.
Bildiğim tek şey henüz hiç bir şey bilmediğim...