Devrede kullanılacak kapasitörleri bulamıyorum

Başlatan sencagri, 23 Ağustos 2016, 10:53:07

sencagri

Merhabalar,

HT9032c entegresi ile arayan numarayı gösteren devre yapmak istiyorum ancak entegrenin datasheeindeki uygulama devrelerinde belirtilen kapasitörler hangi tip olmalı konusuna daha karar veremedim ayrıca belirtilen kapasitede kapasitör bulmakta zorlandım hatta aliexpress de bile bulamadım desem yeridir. Bu konuda ilgili datasheet i paylaşsam yardımcı olabilecek bir arkadaş olursa çok memnun olurum. Özellikle bulmakta zorlandığım kapasitörleri bir liste halinde buraya yazıyorum.

Kapasitörler:

• 0.01uF diye belirtilmiş ancak telefon hattındaki sinyal telefon çaldığında 90V AC değerlerini görebiliyor bu konuyu da göz önünde tutarak bir öneride bulunubilirseniz iyi olur.
  • 0.2uF bu kapasitörü neredeyse hiçbir yerde bulamadım yanlış anlamadıysam seri R C ile bir filtreleme tasarlandığından dolayı bu değerlerin olabildiğince yakın olmasını istiyorum.

Ayrıca arduino için yapılmış bir caller id modulü paylaşmak istiyorum ve buradaki kapasitörlerin özellikle üstteki kırmızılar ve alttaki mavi olanların tiplerini merak ediyorum.

İlgili datasheet :

http://img.ozdisan.com/ETicaret_Dosya/379037_2306475.pdf

Hepinize şimdiden teşekkürler.İyi çalışmalar

z

0.2uF besleme amaçlı. Burada 220n kullanabilirsin.

0.01 uF ler için 50v kapasitörler iş görmesi lazım. Çünkü seri olarak 200K direnç var ve  bahsettiğin 90v DC değil.

İçim rahat olsun dersen 10n 100v kullan.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

sencagri

Merhabalar,
Hocam sağolun verdiğiniz bilgiler için birde herhangi bir kutupsuz kapasitör kullanmak iş görür mü yoksa şu tipte kullanmak daha İyi olur diyebilir miyiz acaba?
İyi çalışmalar
Çağrı