40 pin disi soketleri duzgun kesmek.

Başlatan salim ALTIN, 29 Eylül 2016, 01:46:36

salim ALTIN

Merhaba

Pin header lari istenilen bacak sayisinda bulamayinca mecburen 40 li standart boy alip istenilen boyda kesmek gerekiyor. Benimde boyle bir ihtiyacim oldu. Bu is icin Proxxon KS 230 a baktim. 380 TL fiyat istediler makinaya. Simdilik cok geliyor fiyat bana.
Ayni problemi yasayip cozum ureten oldumu.
Ne onerirsiniz.?
İnsanlar 3 guruba ayrılırlar. 1- Birşeyler yapıp üretmeye çalışan küçük bir gurup. 2- Birşeyler yapanları hayranlıkla ve takdirle izleyen büyük bir gurup. 3- Hiç birşeyden haberi olmadan yaşayan devasa yığınlar....

z

Tabiki  konnektörler için almadım ama

Şu makineyi yankeski ile kestiğim header konnektörleri düzeltmede kullanıyorum.

Bu makineyi herkese öneririm. Çok işimi görüyor.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

hgs

İstenilen boydaki ürünü getirtebilirsiniz. Gelmesi biraz zaman alır sadece

sinus

pcb ve vb şeyleri kesmek için kıl testere kullanıyorum.

headerlerde aradan bir tanesini söküp kesiyorum. ince zımpara ile düzeltiyorum. (1 tane pin boşa gidiyor.)

seri üretimde ise yavaş bir yöntem olur.

http://www.hirdavat.com/myassets/products/599/kil-testere-kolu-agac-sapli.jpg?rev=1467263902

cevat1

İstenilen yerdeki pimi çıkartıp yan keski ile kesiyorum. Plastik capakları eğe ile duzeltiyorum.

Tagli

Ben pimi çıkarmadan dalıyorum yan keski ile. O zaten bir yerlere fırlayıp gidiyor kendisi. Bir tane feda edilmiş oluyor tabi.
Gökçe Tağlıoğlu

trinity

Neyle keserseniz kesin hazırı gibi orjinal durmuyor amatör görünüyor. En iyisi yurtdışından getirtmek

ferit06

Ben, pimi çıkartıp maket bıçağı ile kesip traşlıyorum. Gayet te güzel oluyor.

cevat1

Alıntı yapılan: trinity - 29 Eylül 2016, 13:24:49

Neyle keserseniz kesin hazırı gibi orjinal durmuyor amatör görünüyor. En iyisi yurtdışından getirtmek

Ticari üründe kullanilacaksa tabii ki orjinali olmalı...

ipek

eskiden lazer falan yoktu,plexiglascı'lar incecik bir krom tele beş on volt ac verirlerdi jilet gibi pürüszsüs keserlerdi,niye ac niye dc değil diye sorduğumda ise dc'de telin bir tarafı hep kopma eğilimi gösteriyor cevabı almıştım...

muhittin_kaplan

bildiğiniz gitar teli. bende kanat kesimi için kullanıyorum.
hatta 12V akü ile çalıştırıyorum.

Cemre.

Boşa gidecek pinin kullanilacak tarafa en yakın yerinden hem arkaya hem öne maket bıçağı ile çizikler atılır. Birkaç kez tekrarlanir ve gayet temiz bir sonuç alınır. Yeterince sıfır kesemediyseniz de üzülmeyin. Yine bıçakla kenardan kenardan yontun. Ben böyle yapıyorum. Ille bir pin boşa gidiyor ancak bence en temizi bu şekilde. Yankeski ile düzgün iş çıkmıyor. Çıkmadığı gibi sağı solu da eziyor buyuk ağızlı ise.