Haberler:

Foruma Resim Yükleme ve Boyut Sınırlaması ( ! )  https://bit.ly/2GMFb8H

Ana Menü

ccs c nextion hmı kullanımı

Başlatan huseyin3535, 08 Ekim 2016, 21:42:31

huseyin3535

Tamamdır teşekkür ederim deneyeceğim şimdi

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

huseyin3535

En son denediğim vardı butona basınca diğer sayfaya geçiyor orda editör kod verdi onları putc komutu ile gönderdiğimde ekran neden algılamamış olabilir

huseyin3535

Rica etsem sadece hex atarmısın ekrandan emin olmak istiyorum Şen'de çalıştı ise bende de çalışması lazım ben dediklerini yaptım bu sefer picin tx bacağından veri gitmiyor bir yerde yanlış yapıyorum

eeburakdemir

Putc karakter gönderir, sen butona bastıgında 65 ile baslayan sayılar geliıyor. Yanı karakter degıl , bunlar hex sayıdır. Tabiki verebilirim, işteyim akşam eve geçince vereyeim. Benım kullandıgım mcu 12f1822
yada soyle dene , karakter göndereceksen de gelen sayıların ascii karsılıgına bak dene. bu da işi zorlaştırır senin açından.
Asla pes etme...

int32

Serti haberleşme programını LCD üzerinde denemeden önce max232 üzerinden bilgisayarla haberleştirmeyi denemelisin. Bu sayede programının seri haberleşmesinde bir problem olup olmadığını anlayabilirsin. LCD'ye göndermen gereken dataları önce bilgisayar gönder eğer doğru bir şekilde bilgisayarla haberleşebiliyorsan sonra LCD'ye geçebilirsin.

huseyin3535

Merhaba arkadaşlar arduino ile denedim örnek uygulama var üreticinin paylaştığı buton ile led açıp kapamak için ancak ondada problem çıktı yani ekranın rx tx pimleri arızalı

eeburakdemir

sen ftdi donusturucu al once , bu sekilde ürünler kullanacağın zaman  once oradan denersin hic arada modul, entegre vs kullanmadan. ayrıca ekranın sorunlu olması uzucu olmus ugrastırdı seni, değiştirince tekrar dene bakalım sonuç ne olacak.
Asla pes etme...

LukeSkywalker

Itead studio bir tane de bana göndermiş bu ekranlardan. Gelince detaylı bir inceleme yaparım.

huseyin3535

Evet baya uğraştırdı artık yenisini aldığım sıra deneyeceğim burda da kodları paylaşırım bu konu adı altında

OG

GND'nin bağlanmaması sebebiyle yanmıştır.

İLK Önce GND bağlanır.
GND katiyetle bağlanır.
Bu tip yapılarda cihazlararası bağlantı GND'siz olmaz.
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

ilyas KAYA

Nextion daki sayfayı ve txt yi "global " olarak seçmeniz gerekir. Aksi halde dışarıdan herhangi bir veri alamaz. Başka sayfadan bile alamazsınız.

RaMu

Konu 1 sene öncenin.

@OG  genel ve önemli bir bilgi paylaşmak istemiş diye düşünüyorum,
hocam niye hortlattınız konuyu :)
Sorularınıza hızlı cevap alın: http://www.picproje.org/index.php/topic,57135.0.html

OG

Hocam Nextion ile ilgili search yapıp konuları okuyordum, dikkatimi çekti, arkadaşın yaptığı hatayı çok kimse yapıyor, en azından birkaç kişi okursa faydalı olur dedim. Yazdığım esas konu başlığı ile alakalı değil zaten.
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.