STM32F4 CAN BUS Remote Frame

Başlatan dmc1, 17 Ekim 2016, 11:28:47

dmc1

Merhabalar

Can 2.0 A ile can bus haberleşmesi yapmaktayım.Yalnız bunu biraz daha kontrollü yapmak istiyorum.Şöyle ki kartlardan biri diğerine data isteğinde bulunacak(remote frame modu).Diğeride bu isteği alır almaz data gönderiminde bulunacak.

Sorum şu:

İstekte bulunan kartı remote frame moduna getirdim.Diğer kart ise data frame modunda.Ancak istekte bulunan karta herhangi bir cevap(data) gelmiyor.Her iki kartı birden mi remote frame modunda çalıştırmalıyız?

skara1214

remote frame modu enteresandır microchipin işlemcilerinde istediğin gibi çalışıyor(anında cevap veriyor işlemciyi hiç yormadan) arm de aynı özelliği ben keşfedemedim.

Tam olarak remote frame modu;
data yollamadan istek yapmana sebep olur sen datayı yolladığın işlemcinin gelen data flagini kontrol ettikten sonra remote transmit flaginide kontrol edip cevap vermen gerekli.
Normalde microchipte 1 tane can transmit bufferi remote transmit moduna ayarlıyordun.o buffera gelen remote transmit mesajina istinaden , tx bufferinin içeriğini direk yolluyordu.
Herkes ölür ama herkes gerçekten yaşamaz

dmc1

Yani yazılımın müdahale etmesi gerek donanımın hallettiği bir durum değil.

skara1214

Alıntı yapılan: dmc1 - 17 Ekim 2016, 15:19:54
Yani yazılımın müdahale etmesi gerek donanımın hallettiği bir durum değil.
microchipte gerek olmamasına rağmen st de böyle sizin müdahil olmanız gerekli(ben incelediğimde görmedim)
Herkes ölür ama herkes gerçekten yaşamaz