plc tasarımcısı olsaydınız hangi işlemciyi seçerdiniz

Başlatan bilgiye_ac, 19 Ekim 2016, 16:37:58

FxDev

Unutmayın gençler isterseniz zirilyon işlemcisini kullanan, kartın EMC testleri ve analogu kötüyse istersen 83 çekirdekli işlemci koy. PLC'yi PLC yapan burasıdır. Bir tane isim yapmış PLC'yi parçalayın da sanat görün derim.
Forumda bazı bağnaz kişiler tarafından engellenip, atıldım. Tüm bu bağnaz kişilere rağmen Atatürkçülüğü sonuna kadar savunacağım; onlar da bağnazlıklarında boğulacaklar. Haberleşme için: info[at]firatdeveci.com / ©firatdeveci.com - ße Different Everytime!

z

74xxx serisi ile yapılmış NC makina açıp kontrol kartına bakan oldumu?

Sonuçta NC makinelerin kontrol kartı PLC'den daha öte bir şeydir.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

yldzelektronik

Encoder türlerinin detaylarına şuan için haiz değilim. İhtiyacımın tam olarak bu olup olmadığını bilmiyorum yani.

Velev ki 3 adet dc servo motor için sürücü yapıyor olsak, nasıl bir blok diagramı ortaya çıkar?

3 adet encoder girişi olacak. 3 adet fırçasız motor sürülecek. Her motor için 6 pwm çıkışı olacak. (mı?)

Tabii ki bu motorları aynı anda da sürebilmek istediğimizi düşünelim.
Kişinin başına gelen hayır Allah'tandır. Kişinin başına gelen şer nefsindendir. Nefislerimizle kendimize zulüm ediyoruz.

skara1214

Alıntı yapılan: yldzelektronik - 20 Ekim 2016, 10:44:39
Encoder türlerinin detaylarına şuan için haiz değilim. İhtiyacımın tam olarak bu olup olmadığını bilmiyorum yani.

Velev ki 3 adet dc servo motor için sürücü yapıyor olsak, nasıl bir blok diagramı ortaya çıkar?

3 adet encoder girişi olacak. 3 adet fırçasız motor sürülecek. Her motor için 6 pwm çıkışı olacak. (mı?)

Tabii ki bu motorları aynı anda da sürebilmek istediğimizi düşünelim.
3 adet fırçasız motor kullanacaksanız 3x  3 çift 6 adet complemetery pwmye ihtiyacımız olacak.mesele şu 6 kanal complementery pwm demek 1 adet advance timer demek stmf103 serisinde  benim bildiğim araştırmak lazım 2 adet advance timer var tim8 ve tim1 belki f4 lerde advance timer sayısı fazladır hocam

mesaj birleştirme:: 20 Ekim 2016, 10:50:20

Alıntı yapılan: FxDev - 20 Ekim 2016, 00:47:15
Bir tane isim yapmış PLC'yi parçalayın da sanat görün derim.
ucuz yollu varmı önereceğiniz parçalayabileceğimiz?
Herkes ölür ama herkes gerçekten yaşamaz

CaFFeiNe

bilgiye_ac

stm32f407 çipi bu iş için ideal bir çip oldugunu düşünüyorum suan zamanım çok kısıtlı oldugu için detay veremiyorum ama merak edenler önden bir
arastirsin buraya yorum olarak yazarsa bişiler ögrenebiliriz bende ögrendiklerimi iyice bi dogrumu diyimi diye bi daha kotrol edicam yanliş bilgi vermek istemem
sorum şu suanda bu stm32f407 çipini tanıyanlar bu çipten daha iyisi var diye bilirmi özelliklik olarak  kriterler belli enkoder sensör vb bilgiler yanlislik hatasını
en aza indirebilicek bir çip  tabiki yazılım ve donanımda önemli ama suan için konumuz çip olsun işallh oralarada geliriz mesala şu role markasını kullanalim
gibi su kadar anahtarlama ömrü vs  onlarıda konusuruz ama işk hedef çip olsun z hocam stm  serilerinde bilgili bir insan yorumları bizim için çok önemli
benim gibi acemilere bişeler ögretirse sevinirim herkes adına