Inrush akımına Göre Sigorta Seçimi

Başlatan neccarzade, 13 Kasım 2016, 12:50:57

neccarzade

Merhabalar,
28V ile beslenen bir ünitenin transient durumda inrush current 30A(30ms'de)'e  kadar yükseliyor. Bu sistem için sigorta seçimini yaparken anma akımından ne kadar büyük bir değerde sigorta seçmem uygun olur acaba?

Andromeda

Sigorta karekteristiklerinden yararlanılabilir sigorta secimi için..
" Tanrı, iradesini hakim kılmak için yeryüzündeki iyi insanları kullanır, yeryüzündeki kötü insanlar ise kendi iradelerini hakim kılmak için Tanrı'yı kullanırlar." ..." Tanrı'dan mesaj gelmiyor, biz Tanrı'ya mesaj gönderiyoruz"

Zoroaster

Seytan deliginden kacti.

neccarzade

@Zoroaster hocam, sorum eksik olabilir kusura bakmayın. Inrush akımının altında bir değerde sigorta seçimi durumunda bir sorun olur mu?
bir de bu durum geçici bir durum olduğundan dolayı sigorta bu kadar kısa sürede açmamış olur değil mi?

Zoroaster

Yükün normalde çektiği akımın 1.2 katı değerde sigorta seçmen gerekir.

Daha sonra katalogdan seçtiğin bu sigortanın 30A de 30ms de atmayacağını grafiklerden teyid etmen gerekecek. Gerekirse yavaş sigorta serisine bakacaksın.

Ben bilinçli sigorta seçmiyorum. Baktım atıyor bir üst değerde sigorta takıp geçiyorum. (Tabiki hata yapıyorum ama Ulus Konya sokakta abi bu sigortanın katalog bilgisi varmı diye sorsam döverler beni)

Seytan deliginden kacti.

neccarzade

@Zoroaster hocam, çok teşekkür ettim. son yanıt gayet açıklayıcı oldu :)