Haberler:

Forum kuralları güncellendi LÜTFEN  okuyunuz:  https://bit.ly/2IjR3ME

Ana Menü

emWin cursor sorunu

Başlatan engineer, 23 Kasım 2016, 09:44:16

engineer

Merhaba, emWin'e yeni başladım. Elimdeki tft lcd için run-time bir driver yazdım, herşey iyi güzel çalışıyor ancak cursor'ı hareket ettirdiğimde eski konumunda gölgesi kalıyor. Buton gibi aktif nesnelere tıkladığımda böyle bir problem yok yani buton üzerinde cursor gölgesi kalmıyor. Aynı şekilde radiobutton'lardan birini seçtikten sonra diğerini seçersem ilk seçilenin text'i de seçili kalıyor. Bir olay olduğunda sanırım background'ı yada layer'ı artık herneyse tazele gibi birşey yapmam lazım ama çözemedim :S

F493

Selam Hocam,

WM_SetCreateFlags(WM_CF_MEMDEV);

bunu init kısmına ekleyip tekrar deneyebilir misin.

engineer

Aleyküm selam, GUI_Init'ten önce vardı hocam bu kod. Acaba donanımdan kaynaklı olabilir mi? Çok kısıtlı bir kartım var, üzerindeki mcu STM32F103RBT6. 128K flash, 20K ram'i işlemci var. Ancak sistem ilk açıldığında cursor pozisyonu 0,0 da iken bir noktaya tıkladığımda 0,0 pozisyonunda gölgesi kalmıyor, diğer tıklamalarım kalıyor. Aslında sadece tıklama değil mesela multipage sekmelerini geçtiğimdede geçmiş sekmenin etrafında çizgisi kalıyor. Sadece Menü ve buton gibi öğeler kendini tazeliyor sanki :S

engineer

Sorunu buldum sanırım, yazdığım driver lcd'den veri okuyamıyor dolayısıyla emWin'in gui port apiside düzgün çalışmıyor.