Karnaugh haritası.

Başlatan Melih1802, 29 Kasım 2016, 13:45:34

Melih1802

Projesinde Karnaugh haritasını kullanan var mı.
Karnaugh haritasını kim kullanıyor nerede ihtiyacı oldu, varsa hikayesini yazabilirmi. Sanırım artık TTL CMOS ile yapılan projeler bitti gibi.

FxDev

Alıntı yapılan: Melih1802 - 29 Kasım 2016, 13:45:34
Projesinde Karnaugh haritasını kullanan var mı.
Karnaugh haritasını kim kullanıyor nerede ihtiyacı oldu, varsa hikayesini yazabilirmi. Sanırım artık TTL CMOS ile yapılan projeler bitti gibi.

Kullanan var mıdır elbette. Yalnız işlemci fiyatları bu kadar dipken kim uğraşır bilinmez.
Forumda bazı bağnaz kişiler tarafından engellenip, atıldım. Tüm bu bağnaz kişilere rağmen Atatürkçülüğü sonuna kadar savunacağım; onlar da bağnazlıklarında boğulacaklar. Haberleşme için: info[at]firatdeveci.com / ©firatdeveci.com - ße Different Everytime!

kralsam

Ben kullanmıştım. CPLD için tersine mühendislik uygulamasında kullandım.

MC_Skywalker

En son LM8361'in 7 seg çıkışlarını decimal çevirmek için kullanmayı denedim unutmuşum. işin içinden çıkmadım bende CPLD için VHDL de hızlıca switch case ile yazdım gitti.

Okan AKÇA

Cok sayida gelen inputlari cikislara yönlendirmek icin kullanmıştim. Kodumu bu sayede basitleştirmistim.

Melih1802

Alıntı yapılan: Okan AKÇA - 29 Kasım 2016, 22:32:12
Cok sayida gelen inputlari cikislara yönlendirmek icin kullanmıştim. Kodumu bu sayede basitleştirmistim.
Evet bu kullamım şekli güncel ve faydalıymış.

OG

MCU kullanıyorsanız FxDev 'in dediği gibi neden gereksin. Koyduğunuz şartlar aynı işi yapıyor.
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

kralsam

Alıntı yapılan: OG - 30 Kasım 2016, 12:27:59
MCU kullanıyorsanız FxDev 'in dediği gibi neden gereksin. Koyduğunuz şartlar aynı işi yapıyor.
Minimum şartı koyup işi bitirebilmek için.

Okan AKÇA