MC34063 benzeri 300Khz civarında çalışan Anahtarlamalı regülatör arıyorum

Başlatan mistek, 30 Kasım 2016, 19:00:46

mistek

Piyasada ağırlıklı olarak 50-100kHz de çalışan entegreler mevcut ancak bobin boyutunu küçültmek için daha yüksek frekanslarda çalışan bir ürün arıyorum.

Aradığımı bulamazsam MC34063 kullanmayı planlıyorum.

Buck converter olarak çalışacak,

Vin min: 36V
Iout:1A
Vout min: 5V

Bu noktada ne kullanabilirim?
boş işlerin adamı ---- OHM Kanunu: I = V/R ---- Güç Formülü: P = V*I = I^2*R = V^2/R

FxDev

IFX91041 kullandım sorun da yaşamadım bir çok zorlama testinde.
Forumda bazı bağnaz kişiler tarafından engellenip, atıldım. Tüm bu bağnaz kişilere rağmen Atatürkçülüğü sonuna kadar savunacağım; onlar da bağnazlıklarında boğulacaklar. Haberleşme için: info[at]firatdeveci.com / ©firatdeveci.com - ße Different Everytime!

OG

FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

ahmet_zxc

bana da +12 +28 aralığı giriş

+12 ve -12 simetrik çıkış 100 ma lazım.

10 voltun altına düşünce bir şekilde kendini kapatabilecek bi kontrol ucu lazım.

infineon un sitesine baktım ama işin içinden çıkamadım

mistek

@FxDev hocam girişteki bobini kullanıyor musunuz?

@OG hocam kullanılmış tecrübe edilmiş örnekler olması açısından konuyu açtım.
boş işlerin adamı ---- OHM Kanunu: I = V/R ---- Güç Formülü: P = V*I = I^2*R = V^2/R

FxDev

@mistek hayır kullanmıyorum onu. Girişe 100nF+10uF kombinini yerleştirirsen sıkıntı yaşamazsın.
Forumda bazı bağnaz kişiler tarafından engellenip, atıldım. Tüm bu bağnaz kişilere rağmen Atatürkçülüğü sonuna kadar savunacağım; onlar da bağnazlıklarında boğulacaklar. Haberleşme için: info[at]firatdeveci.com / ©firatdeveci.com - ße Different Everytime!

sadogan

Okan AKÇA

Mc34063 frekansıni yükselterek kullanabilirsiniz  ancak 300khz denemek lazim

ahmet_zxc

arkadaşlar;
bana +12 +28 aralığı giriş

+12 ve -12 simetrik çıkış 100 ma lazım.

10 voltun altına düşünce bir şekilde kendini kapatabilecek bi kontrol ucu lazım.

infineon un sitesine baktım ama işin içinden çıkamadım yardımcı olabilirmisiniz