Dizgi firmasi onerisi? istanbul anadolu yakasi

Başlatan Hayati3, 09 Aralık 2016, 13:59:51

Hayati3

Arkadaşlar merhaba,

Dizgi ve malzeme işini organize etmem gerekiyor. Üzerinde th, ve smd malzemeler mevcut olan kartımizin, dizgisi yapılacak. stencil ve pcb hazır.

İstanbul Anadolu yakasında Dizgi ve montaj  işini yapacak kaliteli hizmet sunan memnun kaldığınız firmaları bildirebilir misiniz?

Dizgi firmasının malzemeyi bizden istemesi durumunda, smd malzemeleri toptan temin edebileceğimiz güvenilir firmalar hangileridir?

Malzemeler uzun süre satıcıya  stokta beklediyse oksitlenme nedeniyle lehime tutmayabiliyormuş. 1206, 805 kiliflardaki direnç, kondansator,  gibi malzemeleri seçerken hangi markaları tercih etmeliyiz?

Arkadaş tavsiyesi ile Özdisan sitesine üye oldum. Fakat fiyatlar Megasan'dan gelen teklife göre yüksek kaldı.

Farnel, digikey, mouser... sitelerinden temin etmek istemem. Çok fark oluyor.  Sorunsuz, markalı Smd malzemeyi toptan nereden almalıyız? Karaköyde sahte ürünler olduğunu duydum.  Nereden alalım?

Tavsiyeleriniz için  teşekkürler.

skara1214

Batı elektronik ve ser lektronik fena değildir söylediklerinizin harici. Ama  hiç smd direncin falan oksitlendiğini görmedim demekki uyduruk yerden alıyorlar.
Herkes ölür ama herkes gerçekten yaşamaz

skara1214

mümkünse işlemcileri ve kritik ic leri farnellden alın . Yoksa başınız çok ağrır mesela ftdi çipleri gibi piyasada çakması orjinalinden daha fazla herhalde:D
Herkes ölür ama herkes gerçekten yaşamaz

fahri-

salim ALTIN

Merhaba

Arrow ve Avnet le görüş malzeme konusunda.
50 100 alamazsın ama makara olarak alabilirsin. endişelerine de gerek kalmaz.
dizgici olarak TEKNOTEL var kozyatağı'nda. çok iyi çalışıyorlar. 
Fiyat olarak DİGİ KEY listelerine bakın. 3000 - 5000 lik miktarlardaki fiyatları not edin. bu fiyattan fazla verdiğiniz her kuruş fazladır.
Kalabalık toplu liste gönderip fiyat alırsan exel de  kalem kalem karşılaştır. 0.06 USD fiyatı olan malzemeden 500 adet almışım fiyat 0.45 USD. Hayat boyu unutmayacağım. 4000 lik makara fiyatını bana yazıp 500 adet kesip vermişler...
İnsanlar 3 guruba ayrılırlar. 1- Birşeyler yapıp üretmeye çalışan küçük bir gurup. 2- Birşeyler yapanları hayranlıkla ve takdirle izleyen büyük bir gurup. 3- Hiç birşeyden haberi olmadan yaşayan devasa yığınlar....

ertuğrul54

imes sanayii sitesinin arkasında mkt elektronik var

Melih1802

Malzemelerini Digkey den almanı tavsiye ederim, yoksa başın ağrıyabilir. Tecrübeyle sabit. Kartların geldiğinde iyice kontrol et, kısa devre veya kopuk yol var mı diye mutlaka incele. Tecrübeyle sabit.

cann

dizgide komponent hariç fiyatlandırma nasıl oluyor genellikle.

JOKERAS

NET TASARIM.
Hem PCB,Elek,hem dizgi yapan bir firma.
Çok temiz iş yaparlar, fiyatıda ona göre.