Az pinli ses digital encoder decoder malzemesi

Başlatan OG, 19 Aralık 2016, 06:07:43

OG

300hz-3KHz band genişliğinde (konuşma sesi, telefon bandı diyelim) analog sesi düşük sampling rate de digital yapıp bir noktadan diğer noktaya taşımak ve orada tekrar analoga cevirmek gibi bir ihtiyacım var.

Digital ses işleme gibi aramalar yapınca karşıma koca koca chipler çıkıyor.

Benim istediğim ise basit küçük bir malzeme, sesi gir, digital olarak çıksın, belki en fazla bir iki pin de spi ile falan sample rate komutu falan girsin. O kadar. Tabi tersi de lazım, digital girsin analog çıksın.

Yokmudur böyle bir çip.

Şu mp3 playerların içinde küçük entegreler var, sd kartı okuyup sesi analog çıkış sunuyor. Böyle basit küçük bir şey arıyorum.
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

ipek

hocam TP3054 ve TP3057 Combo Codec ve Motorola'nın CVDS çipleri ile yapmıştım 90'lı yıllarda telefon teli gibi çift tellide nakil etmiştim,uygulama notları zaten App notlarında var,bunları dönemin Alcatel santralleri kullandığı için piyasamızda mevcuttur,biz aynı tellden iki farklı ses aynı anda gitsin diye yapmıştık birine farklı diğerine farklı Clok frekansı uygulanınca diğerine karışma olmuyordu.Combo olunca encoder'de Decoder'de tek çipte oluyordu..

kralsam

Alıntı yapılan: OG - 19 Aralık 2016, 06:07:43
300hz-3KHz band genişliğinde (konuşma sesi, telefon bandı diyelim) analog sesi düşük sampling rate de digital yapıp bir noktadan diğer noktaya taşımak ve orada tekrar analoga cevirmek gibi bir ihtiyacım var.

Digital ses işleme gibi aramalar yapınca karşıma koca koca chipler çıkıyor.

Benim istediğim ise basit küçük bir malzeme, sesi gir, digital olarak çıksın, belki en fazla bir iki pin de spi ile falan sample rate komutu falan girsin. O kadar. Tabi tersi de lazım, digital girsin analog çıksın.

Yokmudur böyle bir çip.

Şu mp3 playerların içinde küçük entegreler var, sd kartı okuyup sesi analog çıkış sunuyor. Böyle basit küçük bir şey arıyorum.
Hocam bu işi bence aramaktansa kendin yapsan daha pratik olur sanki. RS485 ile bile 3KHz rahat aktarırsın diye düşünüyorum.
#edit : örnekleme frekansını da *10 olsa 30kHz yine olur.

leblebitozu