Mikrodenetleyici ile internet bağlantısı

Başlatan asahin11, 23 Ekim 2005, 11:49:28

asahin11

Herkese selamlar,

Telfon hattı üzerinden internete bağlanacak ve belli bir siteden veri alacak bir proje tasarlamak istiyorum. Internet haberşleşmeyi sağlayacak bir entegre veya internet protocol kodları ile ilgili bir site veya belge önerirseniz sevinirim.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

birkan

Merhabalar,
aslında buna benzer bir şey olan pic ile web server olayını uzun süredir bende yapmak istiyorum ama bir türlü başlayamadım.

Başlangıç noktası olarak aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz, orada network entegreleri, kodlar, şemalar herşey var.

www-ccs.cs.umass.edu

www.edcheung.com

www.kyllikki.org

tolga.onder

Merhaba,

Sorununu okuyunca ilk aklıma gelen harici bir dial up modemle işlemciyi seri port  üzerinden haberleştirebileceğin aklıma geldi ? Sadece bir öneri.

ego

ben bunun ethernetli olanını yaptım.
işte web adresim:

www.geocities.com/engink_projects

hatta PIC üzerinde işletim sistemi bile çalıştırdım.
modemli olanıda ppp protokolü ile yapılabilir zor değil.

mp3dragon

Engin,
Bende böyle bir proje üzerinde çalışıyorum. Araştırma yaparken senin siteni internette gördüm. Uip v0.90 ile projeni yapmışsın. Daha detaylı inceleyemedim ama oldukça güzel bir proje olduğu belli. Sana ilk sorum böyle bir projede dosya transferi nasıl yapabiliriz? (FTP server vs) veya en güzeli ağ komşularım da ağ sürücüsü gibi nasıl tanımlanabilir. MP3 player projesinde FAT32 dosya sistemini okuyabiliyorum. Bunu ağa tanıtabilirmiyim?

Şuan elimde At89C52ED2 ve CS8900 ile yapılmış hazır bir devre var (kit) onun üzerinde TCP/IP stack nasıl çalışıyor anlamaya çalışıyorum.

Tecrübelerini bizimle paylaşırsan sevinirim
İyilik Yap, Denize At, Balık Bilmezse, Halik Bilir.