projenin fiyatlandirilmasi...

Başlatan lord, 24 Ekim 2005, 17:55:44

lord

arkadaşlar şuan çaliştiğim şirketin dişinda, dişardan bir iş aldim, onunla uğraşiyorumda, adamlar la kaça yapacağima dair bir şey de konuşmadim. ama işe başladim, ve böyle bir iş kaça yapilir herhangi bir fikrimde yok.

İşi ilkin size söylim, iş; otellerde kullanilan smart kartli kilit sistemi.

Şimdi sizlere sormak istediğim ve fikrinizi öğrenmek istediğim daha önce böyle bir iş yapan varsa da, söylerse sevinirim, böyle bir iş kaça yapilabilir, yada sizler kaça yapardiniz...   yardimlariniz için teşekürler.

mustafacan

bence işin detayına göre fiyat çok göreceli bi kavramdır. Müşteriin ne istediği çok önemli!
Keşfedilecek çok teknoloji var. Boş Vaktim Yok!

peko

Alıntı YapArkadaşlar öncelikle bu led göstergeleri ile aramizda uğraşan varmi, mutlaka vardirda acaba kimler uğraşiyor kimin ayrintili bir bilgisi var bu konularda. ikincisi bu buyuk yada küçük boy yada dev boyuttaki ledli ekran göstergelerinde datalarin nasil gösterildiği ile ilgili bilgisi olan varmi. olan varsa paylaşirsa sevinirim. atiyorum; datalarin panele yüklenmesi , panellerde gösterilmesi, ne tip mikroişlemci kullanildiği kullanilan mikroişlemcilerin hizi, yada bilgisayara bağlantilimi yapilmakta vs. vs. gibi.. link falan varsa paylaşirsada her kes adina sevinirim herkese iyi çalişmalar.

lord bunuda başka bir başlık altında sormuşsun..
Keşke hem projeyi, nasıl yapabileceğini ,nerden başlaman gerektiğini, yani kısacası vereceğin ayrıntılar doğrultusunda istediğin bilgiye adım adım ulaşmayı deneseydin.. O zaman hem projen gelişirdi, hem sen.

Proje detayları vermeden kim sana nasıl fiyat verebilirki ?
mesela sorunun yanıtı bana göre 100$ ile 10000$ arası..
:)
" Bazıları zeka'sını iş'i zorlaştırmak için, bazıları ise kolaylaştırmak için kullanır.. "

lord

peko ikisi farkli proje ayni proje değil. şirkette(çaliştiği yerde) kisaca kayan yürüyen yazilarla uğraşiyorum. daha büyük dev led ekran göstergelerde yapmayi planliyoruz. burada bahsettiğim ise dişardan aldiğim bir iş  ya tristik otellerde kullanilan kilit sistemi yani smart karti dolduruyosun müşterine veriyorsun müşterinin zamani dolduğunda o kartla kapiyi artik açamiyor genelde yabanci meşeili sistemler kullaniliyor burada son zamanlarda ucuz olduğu için çin mallari vs.

lord

Ya elbette benim bazi fikirlerim var ama ben baskalarinindanda yeni değişik fikirler alirim diye sormuştum cevap verebilecek kimse yokmu burada...   Burasi bir fikir teknoloji paylaşim yeri herhaldede bu kadar insan burada bir ara ya geliyor..   Ortaya abuk sabuk bir şey atiliyor girgir şamata törü birşey(elbette hayatin tadi tozu, yerinde olmasi gerekiyor) herkes mail yollayip kendince cevaplar veriyorlar öyle bir şeye katkida bulunuyorlar ama burada bir teknik fikirlerinde bence baylaşilmasi gerekiyor. Sonuçta adi üstünde PicProje.  Siyaset meydani değil niye kimse benim yazdiğim sorulara cevap vermiyor acaba anlamadim.

:)  :)  :)

cozturk

Tamam ben hesapladım. 10 000YTL iste uygundur. ister 1 gün ister 1000 gün uğraş farketmez. Adamların ne istediği de önemli değil.

lord

ya ben sadece programi yazacağim(mikroişlemci) diğer taraflari onlara ait... :)

cozturk

tabi bu daha ilk mesajından anlaşılıyor