Haberler:

Foruma Resim Yükleme ve Boyut Sınırlaması ( ! )  https://bit.ly/2GMFb8H

Ana Menü

pic hafıza sorunu

Başlatan bulutay, 30 Aralık 2016, 01:04:33

bulutay

yazılan kodun boyutu 3000 kb . derleyiciler hata veriyor. nasıl derleriz ve hangi  microdenetleyiciye atabiliriz bu kodu

sifirzero

Sarı cizmeli mehmet ağa
sifirzero.blogspot.com [email]sifirrzero@gmail.com[/email] iman hem nurdur hem kuvvettir

bulutay

sifirzero

Ustam chip nedir.kod nerede
sifirzero.blogspot.com [email]sifirrzero@gmail.com[/email] iman hem nurdur hem kuvvettir

tekosis

bulutay hangi işlemci? hangi program? hangi hata? hangi derleyiciler? hangi programlama cihazı? bu soruların cevabı olmadan nasıl yardımcı olunabilir ki sana?
İlim ilim bilmektir, ilim kendin bilmektir, sen kendin bilmezsin, bu nice okumaktır.

Maxim

sanırım derledikten sonra hex dosyasının boyutu harddisk üzerinde 3000k oluyor?
bu ciddi büyük bir hex
içine resim datası falan mı eklediniz?

şöyle bir örnek vereyim
derlediğim hex 80kb (disk üzerinde)
compiler onu derledikten sonra işlemcide %44 yer kaplayacak diyor, neredeyse yarıya kadar dolu. (18F26K22)
ama böyle hesaplanmaz tabiki

sifirzero

Soruyu tam sorsan herkes yardim edecek

bulutay

belli bir sayıda if kullanmam gerekiyor. bir kısmını yazdıgım zaman kapladıgı alandan yola çıkarak söyledim. keil yada ccs ne kadar bir if döngüsü derler gibi. her iften sonra seçeneklerde var tabiki

sifirzero

Bulutay ,anlayan varsa cevap verirler ama kimse anladığını zannetmiyorum

sifirzero

Gizli bir program yazdın galiba paylaşmadığina göre.patentini al öle paylaş.

bulutay