Usb belleğe pic ile veri yazmak ?

Başlatan görkem, 13 Ocak 2017, 19:25:04

görkem

Merhaba arkadaşlar pic ile usb belleğe anlık verileri kayıt etmem gerekiyor. depolama olarak hiç kullanmadım pc ile usb haberleşmesi yapmıştım. bunun yöntemi nasıl olabilir fikir verebilirseniz sevinirim

baran123

PIC'in HOST USB olması lazım yani içinde USB Host özelliği olan bir PIC seçmen gerekiyor.

görkem

Önerebileceğiniz bir pic varmı ve bu konu hakkında bilgi alabileceğim bir belge

baran123

Bildiğim kadarıyla 8 bit PIC ailesinde Host USB barındıran bir MCU yok. Bu yüzden 16 bit olan PIC24 yada PIC32 leri incelemen. Fakat burada bir alternatif daha var ki bunlarda STM32 MCU'lar. Programlanabilirlik açısından hızlıdır. Eğer akademik bir çalışma yapıyorsan sana STM32 öneririm.

Elektroemre

8 bit MCU ile yapmaya kararlıysan ch376s işini görebilir.

controller

Amacın sadece bilgisayarın tanıyabileceği formatta veri kaydetmek ise usb bellek yerine SD kart kullan. 8 bitlik işlemciyle bile kullanabilirsin. USB kart okuyucu ile bilgisayara takıp verileri okursun.
Hesabım OG tarafından haksız bir şekilde pasif yapılmıştır.

görkem

Evet pc den rapor şeklinde okunucak o yüzden stm32f1 serisi arm ile sd card kullanarak yapmayı düşünüyorum fakat sdio birimi ile yapmapı düşünüyorum sd kart modüllerindede 2 çeşit modül var,piyasada bulunan en çok spi olan modül bu modülü sdio ya çevirebilme imkanımız olabilirmi?