bu devre neden röle yakar ?

Başlatan saintcook1987, 27 Ocak 2017, 15:19:25

HeCToR

@saintcook1987 tam dc supply ile sürdüğün için motorun durma anında peak akımın 40A'lere çıkıyor supply üzerinde kapasitörler tam deşarj olmadan zıt emk uygulamış oluyorsun örnek veriyorum 24VAC bir trafo çıkışına sadece 1 adet köprü diyot takıp sürersen kapasitör takmadan bu sıkıntıyla karşılaşmazsın röle kontaklarında yanmaz.
Bilginin Efendisi Olmak İçin Çalışmanın Kölesi Olmak Gerekir

mehmet

Kim demiş ileri-geri de diyot olmaz diye? :D
Olan olmuştur,
olacak olan da olmuştur.
Olacak bir şey yoktur.
---------------------------------------------
http://www.mehmetbilgi.net.tr

ilyas KAYA

Ben ters diyotlar yerine direk köptü diyot takıyorum. Ac girislerine motor uçları , artıyı artiya,  eksiyi eksi beslemeye bagladinmi oldu size 2 yönlü ters diyot. :)

mehmet

Alıntı yapılan: cezeri - 28 Ocak 2017, 16:56:39
Ben ters diyotlar yerine direk köptü diyot takıyorum. Ac girislerine motor uçları , artıyı artiya,  eksiyi eksi beslemeye bagladinmi oldu size 2 yönlü ters diyot. :)

Buradaki diyotların biraz hızlı olması gerekmez mi? ;)
Olan olmuştur,
olacak olan da olmuştur.
Olacak bir şey yoktur.
---------------------------------------------
http://www.mehmetbilgi.net.tr

Zoroaster

Rolenin anahtarlama hızı düşük olduğundan diyod hızları çok da önemli değil.

İncecik yüksek akım darbeleri olur sadece.
Seytan deliginden kacti.

necati

motora parelel 24v varistor takınız
[email]entegreterbiyecisi@yahoo.com[/email]

sadogan

Her motorlara seri 0R1, 0R2 gibi seri direç bağlayarak motor akımını sınırlayın bence.

Fgocmen

Aldığın Rölenin Kontak matateryeli nedir Agsno2 mi Agsno mu şirkete gelen röleleri genelde ben test ederim. Datasheete göre AC  endüktif,Kapasitif ve resiztif yüklere bağlayıp 100bin kontak testinden geçiririm misal rezistifde yapışmayan kontak endüktifde yapışabiliyor. Kontak  yapısı ile alakalı  bir durum olabilir sizin yükünüz endüktif yük  özellikle AgsNO2 kontak materyali röle Almanız gerekiyor
YaFeS