MACH 3 Pick Wizard Yazı Yazma

Başlatan MooHyul, 02 Mart 2017, 11:19:16

MooHyul

Arkadaşlar merhaba.Micro-cnc pick wizard üzerinden yazı yazmaya çalışıyoruz.Ancak kesici takım ilk başta çok fazla derine iniyor ardından bir miktar yukarı kalkıp yazma işlemine başlıyor.İnce uç taktığımızda ise bu ilk inişte takım kırılmıyor.Burdaki hangi ayarın ne işe yaradığını bilen yardımcı olabilecek olan var mı ?

sezgin05

Depth= Kesim derinliği olup negatif bir sayı girin.
Rapid Height= Kesim yapılmadığında çakı yüksekliği pozitif bir sayı girin.

xoom

Gcode hangi programla alıyorsunuz. Guvenli Z yuksekligini ve talaş kaldirma derinliginizi ters girmissiniz.

sezgin05

Hocam Pick Wizard Mach3 içerisindeki küçük eklentilerden birisi. Gcode kendi içinde oluşturuyor. Bu tür araçlardan çok fazla bir şey beklememek lazım. Onun yerine kullanımı kolay bir CAM programı tavsiye ederim. Aspire, Artcam, Solidcam gibi programlar zor geliyorsa CAMBAM oldukça kolaydır.

MooHyul

Hocam peki bu CAMBAM ile ilgili döküman mevcut mu elinizde ? Pek bir şey bulamadımda ben

MooHyul

Alıntı yapılan: sezgin05 - 02 Mart 2017, 22:46:06
Depth= Kesim derinliği olup negatif bir sayı girin.
Rapid Height= Kesim yapılmadığında çakı yüksekliği pozitif bir sayı girin.
Takımı değdirip Rapid Height kısmını 0 yapsam ,depth kısmınıda -0.250 yaparsam 0.25mm mi girer parçaya ? Bu arada negatif sayı girilmiyor depth kısmına çok denedim 2 pcde denedim olmadı

sezgin05

Hocam CAMBAM kullanımı çok basit. Kaynak arasanız ingilizce manueli var. Birde forum var.
Rapid Height=0 olursa kesmediğinde parçaya sürtünür. Ztop=0 olacak.
Cambam video:
https://www.youtube.com/watch?v=kN1LGR0dEtE

MooHyul

Alıntı yapılan: sezgin05 - 07 Mart 2017, 22:53:07
Hocam CAMBAM kullanımı çok basit. Kaynak arasanız ingilizce manueli var. Birde forum var.
Rapid Height=0 olursa kesmediğinde parçaya sürtünür. Ztop=0 olacak.
Cambam video:
https://www.youtube.com/watch?v=kN1LGR0dEtE

Hocam artcam kullanmayı söktüm 2 günde .. Hani takım yolunu belirledikten sonra save yapacağımız 2 tür mach 3 seçeneği geliyor.
mach3gb-mm-arcs-atc.TAB     ve  mach3gb-mm.TAB bunların farkı ne hangisi ile devam etmem gerekiyor ?

MooHyul

Arkadaşlar sorun depth derinlik -olmuyor kazımıyor program..Ne yapsam üst üste yazıyor harfleri.Tığ kalın bu arada